Reklam

YTB Başkanı Eren, KKTC’de Resmi Temaslarda Bulundu

  • Güncelleme: 15.04.2019 20:44
YTB Başkanı Eren, KKTC’de Resmi Temaslarda Bulundu

 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren ve beraberindeki heyet, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Tufan Erhürman ile görüşerek, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile bir araya geldi. Görüşmelerde işbirliği imkânları değerlendirilerek ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren ile beraberindeki heyet, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Başbakan Tufan Erhürman ve KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Lefkoşa’da bir araya geldi. Görüşmelerde farklı alanlardaki işbirliğinin arttırılması yönünde fikir alışverişinde bulunuldu.


KIBRIS’IN BİZİM İÇİN AYRI BİR ÖNEMİ VAR 

Kıbrıs'ın ve Kıbrıs Davası'nın kendileri için ayrı bir önemi olduğuna değinen YTB Başkanı Eren, bu doğrultuda çeşitli projeler gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Eren, 4'üncü İyilik Festivali'ne katkı yapabilmekten de mutluluk duyduklarını kaydetti. Başkan Eren, festivalin kapsamının her yıl geliştiğini, bu yıl 8 farklı yerde etkinlik yapılacağını anlatarak, festivalin saat 17.00'de gerçekleşecek resmi açılışına davetlerde bulundu.