Yakup Peker ikinci defa Galatasaray yönetim kuruluna seçildi

Yakup Peker ikinci defa Galatasaray yönetim kuruluna seçildi
Yakup Peker ikinci defa Galatasaray yönetim kuruluna seçildi
Yakup Peker ikinci defa Galatasaray yönetim kuruluna seçildi
Yakup Peker ikinci defa Galatasaray yönetim kuruluna seçildi
Yakup Peker ikinci defa Galatasaray yönetim kuruluna seçildi

Avrupalı Türklerin başarı hikayeleri devam ediyor. 
Uzun yıllardır Avrupa´da Galatasaray Köln derneği ve GS World derneği başkanlığını yapan yüksek makina mühendisi Yakup Peker, Galatasaray’da üçüncü defa başkanlığa seçilen 
Dursun Özbek´in yönetiminin sicil kurulunda ikinci defa yer aldı.

Dursun Özbek ve Süheyl Batum’un rakip olduğu başkanlık yarışında ezici bir oy farkı ile (3343´e karşı 955) seçimi kazanan Galatasarayın yeni başkanı Dursun Özbek´in bu başarısında, yurtdışında yaşayan Galatasaray Spor Kulübü üyelerinin oyları da çok büyük rol oynadı.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Galatasaray Spor Kulübü yönetim kurulu üyesi Yakup Peker şunları söyledi: 

„Galatasarayımıza son iki yılda iki şampiyonluk kupası, 1 süper kupa kazandırıp,  ekonomik olarak çok büyük gelişmeler sağlayan sayın Dursun Aydın Özbek başkanımız, seçime katılan üyelerin  %75´inden  fazla oy desteği ile 3343 gibi Galatasaray seçim tarihinde rekor bir oy ile tekrar yönetime seçildi. 

Kurucusu olduğum ve halen başkanlığını yaptığım yurtdışında yaşayan Galatasaray Kulübü üyelerinin oluşturduğu GS World derneği geçen seçimde olduğu gibi, bu seçime de damga vurdu diyebiliriz. GS World derneğimizde Los Angeles, Kaliforniya, New York, Londra, Paris, Stokholm, Hamburg, Köln, Essen, Romanya, Kiev, Moskova, Üsküp’te yaşayan toplam 70´e yakın üyemizden 50´den fazlası seçime gelerek oy kullanmıştır. Bu 50 arkadaşımız da listesinde bulunduğum için sayın Dursun Aydın Özbek başkanımıza blok halinde oy vermiştir. Fakat buradaki 50 sayısından çok, bu arkadaşlarımızın Türkiye´deki, akraba, tanıdık, eş ve dostlarından oluşan yaklaşık 340 üzeri bir oy potansiyeline ulaştık. Dersimize çok iyi çalışarak tüm bu dostlarımıza, Galatasarayımızın ekonomik olarak  geldiği başarılı noktayı ve gelecekteki (Riva, Florya, GS adası, Kemerburgaz, Galatasaray vadisi) projelerini tek tek sabırla anlattık. GS World derneği olarak 2 ay boyunca yaptığımız seçim çalışmaları sonunda yaklaşık 650 nin üzerinde telefon görüşmesi yaparak 340’ın üzerinde oy desteğine ulaştık. 

Galatasarayımızın 2022 yılındaki başkanlık seçiminde 135 olan oy farkının bu seçimde 2388’e çıkması son iki yılda başarılı çalışmalar yapan sayın Dursun Aydın Özbek başkanımız ve ekibinin başarısıdır.

Bu sonuç Galatasarayımıza hayırlı olsun. Tüm Galatasaraylılar şundan emin olsunlar ki, yine Türkiye ve Avrupa´da nice zafer dolu günler bizi bekliyor” dedi.

Yakup Peker kimdir:
Bursa doğumlu olan Peker, Yıldız Teknik Üniversitesi Makina fakültesini üçüncülük ile bitirdikten sonra, RWTH Aachen Teknik Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi gördü. Aynı üniversitede iki yıl asistanlık yaptı. 30 yıldır Alman ve Türk medya sektöründe hizmet vermektedir. 29 yıldır yayınladığı NRW İş Rehberim nedeniyle Alman uyum ve Aile bakanlığı tarafından uyuma katkı ödülü kazanmıştır. 

GS World, GS Köln Derneği, GS Yurtdışı Dernekleri Federasyon Başkanlıklarının yanı sıra, GSYİAD, 1905 GS kültür derneği ve GS Yardımlaşma sandığı üyesidir. Evli ve ikisi de GS kulüp üyesi olan iki çocuk sahibidir.

EURO 2024 D Grubu Hollanda Maç Takvimi
Önceki EURO 2024 D Grubu Hollanda Maç Takvimi
A Millî Takımımız, Medya Mensuplarıyla Bayramlaştı
Sonraki A Millî Takımımız, Medya Mensuplarıyla Bayramlaştı