Reklam

UID Ruhr ve YTB işbirliğiyle Marl şehrindeki ilkokullara bin maske bağışladı

  • Güncelleme: 22.06.2020 00:16
Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Teşkilatı Marl şehrindeki ilkokullara maske bağışladı.
UID Ruhr ve YTB işbirliğiyle Marl şehrindeki ilkokullara bin maske bağışladı

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) RuhrTeşkilatı ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) işbirliğiyle Marl şehrindeki ilkokullara maske bağışladı.

Covid 19 ile mücadele kapsamında maske üretmeye başlayan UID, ürettiği maskeleri sosyal sorumluluk bilinciyle kurum, kuruluş ve ihtiyaç sahiplerine bağışlıyor.

UID Marl teşkilatı ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) ortaklaşa yürüttüğü “Diaspora Covid-19 Destek ve İş Birliği Programı” kapsamında Marl şehrindeki Canisiusschule, Pestalozzischule ve Käthe-Kollwitzschule ilk okullarına 1000 maste bağışladı.

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Başkanı Bülent Bilgi yaptğı açıklamada, “UID teşkilatı olarak geçen süre içerisinde kendi çabalarımızla üretmiş olduğumuz maskeleri başta ihtiyaç sahipleri olmak üzere huzur evlerine, okullara gibi bir çok kurum ve kuruluşlara karşılık beklemeden veriyoruz. Hem insani hem de sosyal sorumluluk çerçevesinde bu tip yardımlarımız Avrupa’nın bütün ülkelerinde devam etmektedir. Daha öncede Hückelhoven’de ilk okullara yönelik maske bağışı yapmıştık.” dedi.