Reklam

"UID Hatıra Ormanı” fidanları toprakla buluştu

  • Güncelleme: 13.11.2019 01:31
Uluslararası Demokratlar Birliği (UID), gönüllü koşucuların desteğiyle “UID Hatıra Ormanı” oluşturulması projesini uyguluyor

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID), Türk Kızılay ve Orman Genel Müdürlüğü arasında, Edirne güzergahında kurulacak olan “UID Hatıra Ormanı” için ağaçlandırma protokolü 3 Eylül 2019 tarihinde imza töreni gerçekleştirilmişti.

Projenin ağaçlandırma aşamasında oluşturulan “UID Hatıra Ormanı” için 11.11 2019 Pazartesi günü fidan dikim töreni düzenlendi.

Edirne’deki “UID Hatıra Ormanı” fidan dikme töreni; Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Bakanı Bülent Bilgi, birim başkanları Ahmet Çon ve Abdullah Ören, Orman Bakanlığı ve Kızılay yetkililerininde katılımı ile gerçekleştirildi. “UID Hatıra Ormanı”gönüllülerin fidanları toprakla buluştu.

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Merkezi’nin UID Hatıra Ormanı”na ilişkin sosyal medya hesabında; “Öyle güzel bir güne denk geldi ki... Bugün ülkemizde 11 milyon fidan dikilirken, bir haber de yurtdışında yaşayan Türkler’den geldi. Artık memlekete girişte “UID Hatıra Ormanı” bizleri karşılayacak. Tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun” açıklam