"Türkiye’nin çocuklarından, Türkiye resimleri" resim yarışması

"Türkiye’nin çocuklarından, Türkiye resimleri" resim yarışması

102. yılı kutlanacak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), yurt dışında yaşayan Türk çocuklarının vatan, millet ve bayrak sevgisi başta olmak üzere milli değerlerimizi hatırlamaları ve bu değerlere bağlılıklarının artması amacıyla ‘Türkiye’ temalı resim yarışması düzenliyor. Yarışmayla birlikte ayrıca çocuklara kültür ve sanat bilinci kazandırmak, onların yaratıcılıklarını ortaya koymalarını sağlamak ve hayal dünyalarını zenginleştirmek de hedefleniyor.

Resim yarışmasına kendisi veya anne babası Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Türkiye dışında ikamet eden 18 yaşının altındaki çocuklar katılabilecek. Yarışma, 8 - 12 yaş ve 13 -17 yaş olmak üzere 2 ayrı kategoride düzenlenecek.  Türkiye temalı resimlerinde katılımcılar, her türlü resim ve boya malzemesini kullanabilecek. Resimler, fiziki olarak yapılacak ve dijital ortamda yapılan resimler kabul edilmeyecek. Yarışma ve başvuru şartlarına ilişkin detaylı bilgiler ise www.tbmm.gov.tr adresinde yer alıyor.

‘Türkiye’ temalı resim yarışmasına son başvuru tarihi 18 Mart 2022 olarak belirlenirken yarışma sonuçlarının ilanı ise 08 Nisan 2022 tarihinde olacak. Yarışmanın ödül töreni de 18 - 23 Nisan 2022 haftası içerisinde düzenlenecek. 

Yarışmada dereceye girenlere ise ödülleri aşağıdaki gibi;  

Ödüller, 8-12 ve 13-17 olmak üzere iki ayrı kategoride verilecek.

Birincilik Ödülleri: Tablet

İkincilik Ödülleri: Elektrikli Scooter

Üçüncülük Ödülleri: Drone

Mansiyon Ödülleri (5 adet): Boyama Seti 

Dereceye giren çocuklar ayrıca ebeveyni ile birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisinin davetlisi olarak 23 Nisan Haftasında TBMM’yi ve Anıtkabir’i ziyaret edecek.

YARIŞMA SONUÇLARI VE ÖDÜL TÖRENİ

Seçici Kurul değerlendirmesinin ardından yarışma sonuçları ve ödül töreni kesin tarihi www.tbmm.gov.tradresinden ilan edilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Şansölyesi Scholz'u resmi törenle karşıladı
Önceki Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Şansölyesi Scholz'u resmi törenle karşıladı
YTB’den Cumhuriyet’in 100. Yılı Eğitim Gezisi Programı
Sonraki YTB’den Cumhuriyet’in 100. Yılı Eğitim Gezisi Programı