Reklam

Türk aile ırkçıların cenderesinde, korku içinde yaşıyor

  • Güncelleme: 27.04.2019 00:22
Türk aile ırkçıların cenderesinde, korku içinde yaşıyor

 

Yiğit ailesi satın aldıkları eve büyük bir sevinçle taşındıktan sonra ırkçı komşularının tacizleri sonrası hayatları altüst oldu.

 

HERNE’DE yaşayan Bartınlı Yiğit ailesi ırkçı komşularının tacizleri yüzünden hayatları altüst oldu. Evli ve 3 çocuk babası Ramis Yiğit, yıllarca çalışıp didindikten sonra 7 yıl önce evlerini satın aldıklarını söyledi.

 

‘SİZİ ARTIK KORUYAMAYIZ’

Yiğit ailesinin taşınmasından bir süre sonra Alman komşularının sözlü tacizlerle başladıkları saldırılar ailenin otomobillerini yakmaya kadar götürdü. Sürekli polise şikayet eden Yiğit ailesine cevap ise’’Sizi artık koruyamayız. Bu evden taşının’’ oldu.

 

OTOMOBİLİ KUNDAKLADILAR

Ramis Yiğit,’’Taşındıktan sonra eşime başörtüsü buraya uygun değil diye, Türkiye’ye gidin’’ dediler.Ardından İslam’a hakaret yağdırmaya başladılar. Charlie Hebdo saldırısından sonra ise taciz ve hakaretlerin dozu arttı. Üç yılda altı kez aracımın lastiklerini patlattılar. Sonra da yaktılar. Devlet Koruma Dairesi 3 ay boyunca mahalleyi izlemeye aldı’’

 

DRONE İLE TACİZ

Ramis Yiğit şöyle devam etti:’’Bir komşu bir akşam saatlerinde drone’unu penceremizin önüne kadar gönderip peygamberimize hakaret eden kayıtlar dinletti. Bir komşuma açtığım hakaret davasını kazandım. 1400 euro ceza kestiler’’şeklinde konuştu.