TRT Yunanistan muhabiri Necat Ahmet’in acılı günü

TRT Yunanistan muhabiri Necat Ahmet’in acılı günü

TRT Yunanistan muhabiri, Millet Gazetesi yazarı ve Çınar FM Müdürü gazeteci Necat Ahmet, 1 Ağustos Pazartesi günü annesi Şeküre Ahmet Mehmet’i son yolculuğuna uğurladı.  

Son günlerde hafif rahatsızlığı olan 75 yaşındaki Şeküre Ahmet Mehmet, 31 Temmuz Pazar gecesi Gümülcine’de Kırmahalle’deki evinde hayata gözlerini yumdu. 

Merhume 1 Ağustos Pazartesi günü ikindi namazını müteakiben son yolculuğuna uğurlandı. Şeküre Ahmet Mehmet, evinde helallik alındıktan sonra Mastanlı Mahallesi Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

GÜNDEM Gazetesi ailesi olarak merhume Şeküre Ahmet Mehmet’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına baş sağlığı ve sabır dileriz. 

NECAT AHMET’TEN TEŞEKKÜR MESAJI 
TRT Yunanistan Muhabiri ve Çınar FM Müdürü Necat Ahmet, annesinin vefatına katılanlara yönelik taziye ve teşekkür mesajı yayımladı. 

Necat Ahmet’in mesajı şöyle: 
“Muhterem Annem Şeküre Mehmet’in vefatı nedeniyle, cenazemize katılan, mesaj gönderip taziye dileklerini ileten, acımızı paylaşarak defin öncesi ve sonrasında bizi yalnız bırakmayan komşu ve akrabalara, dualarını bizlerden esirgemeyen siz değerli dostlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. 

Nitekim, bu kederli günümüzü fırsat bilen bazı provokatörlerin dışlandıkları toplumu yanıltamaya yönelik sinsi teşebbüslerine de tanık olduk. Müslüman Türk Azınlığın haklı davasında yer almayan, şuursuzca reklam peşinde koşan, ben de sizdenim mesajları vermeye, insanların acısı üzerinden prim yapmaya çalışan, iplerini tutanları memnun etmek için haksızlığı ve yanlışı kabul ederek ahretteki ödeşmeleri görmezden gelenleri de Allah’a havale ederiz. 

Yanımızda olan gerçek dostlarımız, azınlık davasının savunucuları ve taziye yayınlayan tüm kurum ve kuruluşlarımıza, TC Başkonsolosluğuna, Seçilmiş Müftülüğümüze, DEB Partisine, Gümülcine Türk Gençler Birliğine, İskeçe Türk Birliğine ve mensubu da olduğum Millet Medya ve Çınar Derneğine, YTB Başkanlığına, TRT kurumundaki amirlerim ve çalışma arkadaşlarıma da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 

Allah hepinizden razı olsun.” 

BTTADK ‘Müftülüklerle ilgili düzenlemeyi reddediyor ve kınıyoruz’
Önceki BTTADK ‘Müftülüklerle ilgili düzenlemeyi reddediyor ve kınıyoruz’
Bakanı Ersoy
Sonraki Bakanı Ersoy "Kıbrıs'ta ortak bir milli dava yürütüyoruz"