Reklam

TDV bayram sevincini Moritanya’ya taşındı

  • Güncelleme: 13.08.2019 00:27
TDV bayram sevincini Moritanya’ya taşındı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), “Vekaletle Kurban Kesim Programı” kapsamında vekalet verilen 8 bin 400 hisse kurbanı Batı Afrika ülkesi Moritanya’da ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başladı.

Novakşot’ta bayram sabahı camiler, yediden yetmişe genç, yaşlı, çocuk ve kadınlarla doldu. Ardından halk bayramlaşma ve kurban kesimi için evlerine geçti.

Kurbanlıkları dini usullere uygun şekilde isimler okunarak tek tek kesen Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ekipleri ardından paketlenen hisseleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başladı.

Eski Moritanya Din Hizmetleri Müşaviri, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu uzmanı Fatih Mehmet Aydın, TDV’nin her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın dört bir yanında kurban faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi.

TDV olarak dünyanın 149 ülkesinde kurban kestiklerini, hayırseverlerin desteği ve güveni ile de her sene Moritanya’da kestikleri kurban sayısını arttırdıklarını aktaran Aydın, şunları kaydetti:

 

“Bugün Moritanya’da bayramın birinci günü. Bu yıl Moritanya ve dünya adına TDV’nin kestiği kurban sayısı en yüksek seviyeye ulaştı. Moritanya da 4 ekip iç bölgelerde olmak üzere toplam 13 bölgede, 8 bin 400 hisse kurban keseceğiz. Türkiye’den vekalet veren hissedarların adına kurbanlarımızı tek tek, isimlerini okuyarak kesiyoruz. Allah nasip ederse hayırseverlerin ve hissedarların emanetleri, ihtiyaç sahiplerine en iyi şekilde ulaştırmanın gayreti içinde olacağız.” dedi.

Anahtar Kelimeler: