Reklam

AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya'nın Ramazan Mayram Mesajı

  • Güncelleme: 22.05.2020 20:27
TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyon Başkanı İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya’nın Ramazan Bayram Mesajı
AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya'nın Ramazan Mayram Mesajı

Yurtdışında yaşayan değerli kardeşlerim, sevgili dostlar kıymetli büyüklerim Ramazanımızı bayrama ulaştıran Allah`ın selamıyla her birinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum.

Bizleri birbirimize meftun eden bayramımızda birbirimizden fiziki olarak uzak olsak da gönül coğrafyamızda aynı bağın bostanı, aynı derenin balığı, aynı yolun yolcusuyuz.

Varsın bu sene de bayramımızı bayram yapanlardan uzak kalalım.

Varsın yas olmasın, hasret olsun,

Varsın buruk değil, mahzun kalalım.

Bizi biz yapan büyüklerimizden alacak çok nasihatimiz, öğrenecek çok dersimiz var daha.

Evlerimizin süsü, bereketi, 3 oda bir 1 salon evlerimizin kutupları büyüklerimizin sağlıkları bizim için çok kıymetli. Koronavirüs salgınında özellikle Batı ülkelerindeki en büyük dramlar maalesef yaşlı bakım evlerinde yaşanmıştır. Türkiye olarak elbette kimsesiz tüm vatandaşlarımız gibi yaşlılarımıza da sahip çıkıyoruz. Büyüklerimizin feyizlerinden daha çok faydalanmak için bu bayram onlardan uzak kalalım. El ele, gönül gönüle daha uzun kalmak için bu sene varsın ellerinden öpmeyelim.

Olağanüstü zamanlardan geçiyoruz.

Dünyamız, İnsanlık ve medeniyetler bu zorlu süreçte hem var olma hem de insanlığa karşı sorumlulukları konusunda üzerine düşeni yapıp yapamama konusunda kendi sınavlarını veriyor. Bizlere mahşeri, dünyanın geri kalanına ise kıyameti hatırlatan Koronavirüs`e karşı hepinizin yakından takip ettiği Türkiye’miz dünyaya insanlık, vicdan, merhamet dersi veriyor.

Büyük medeniyet; Yüzölçümü, nüfus, para, teknoloji ile değil insanlığın yardım için “kimse yok mu ?” dediği zor zamanlarda “ben varım” diyerek el uzatandır.

Bugün elhamdülillah bunu gerçekleştiren tek medeniyet bizim medeniyetimiz ve tüm dünyaya yardım elini uzatan ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti Devletidir.

Değerli kardeşlerim dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın tüm vatandaşlarına yardım elini uzatan, hava köprüsü kurarak 100`den fazla ülkeden 80 Binin üzerinde vatandaşını ülkesine taşıyan, hava ambulans uçağı ile dünyanın dört bir tarafındaki vatandaşının imdadına yetişen, ABD`ye bile 2 uçak dolusu yardım malzemesi gönderen tek ülke Türkiye Cumhuriyeti Devleti her zaman sizlerin yanındadır.

Büyük kriz dönemleri güçlü liderlik, güçlü yönetim ve güçlü bir milli destek gerektirir. Kalkışmalardan, özerklik hezeyanlarından, çukur siyasetinden, yargıya/emniyete yapılan darbe girişimlerinden ve darbe teşebbüsünden büyüyerek çıkabilen tek ülkedir Türkiye`de.

Rengini sömürgecilerin verdiği devrimler, bir avuç elmas, bir bidon benzin için akıtılan kanlar tarihe kara leke geçmişken Türkiye 18 yıldır olduğu gibi bugün de milletin desteğini alarak bu süreci en iyi şekilde atlatmayı başaran ülkelerin başında gelmeyi bilmiştir.

Bu gurur, duygu ve düşüncelerle yurtdışında yaşayan siz değerli dostlarımız ve ailelerinin Ramazan bayramını tebrik eder, bizlerin selamını sizlere iletmek için sayfalarında bizleri konuk eden Avrupa`nın Sesi gazetesinin tüm çalışanlarına en kalbi selamlarını sunarım.

Sağlıklı ve güzel günlerde hem hal olup görüşmek üzere. Allah yar ve yardımcımız olsun.

x