Reklam

T.C. Essen Başkonsolosu Şener Cebeci'nin Ramazan Bayram Mesajı

  • Güncelleme: 22.05.2020 20:00
T.C. Essen Başkonsolosu Şener Cebeci'nin Ramazan Bayram Mesajı
T.C. Essen Başkonsolosu Şener Cebeci'nin Ramazan Bayram Mesajı

Türk Toplumunun değerli temsilcileri, muhterem vatandaşlarımız,

Tüm dünyada sosyal ve ekonomik hayatı durma noktasına getiren, sağlık sistemini olumsuz etkilediği gibi hepimizi tedirginliğe sürükleyen COVID-19 pandemisi, gelişini sabırsızlıkla beklediğimiz mübarek Ramazan ayının layıkıyla idrakini de güçleştirmiştir. Geleneksel iftar sofralarımız şenlenememiş, Ramazan’da dolup taşan camilerimiz boş kalmış, manevi bir ziyafet ikliminde geçen bu mübarek ay her senekinden çok daha farklı idrak edilmiştir. Camilerimizden okunan ezanlar bir nebze teselli ve moral kaynağımız olmuştur.

Esasen gönlümüzden geçen, her yıl olduğu gibi bu yıl da kalabalık iftar sofralarının etrafında bir araya gelerek bu kutsal ayın manevi hazzına birlikte erişmek, kardeşlik hukukumuzu pekiştirmek, bayramda dostlarımızla ve geniş ailelerimizle bir arada olmaktı. Fakat tüm bu güzelliklerin ancak sağlığımızı muhafaza etmekle mümkün olabileceğini, tüm dünya ile birlikte tecrübe ettiğimiz bu musibet nedeniyle yeniden hatırladık.

Tüm sınırlamalara rağmen, görev bölgemizdeki Türk Toplumu olarak, pandeminin hayatımızı etkilemeye başladığı ilk günden bu yana bizler, birbirimizin dertleriyle dertlendik. İmkanlarımız elverdiği ölçüde, milliyet ayrımı yapmaksızın yaşlılarımızın ihtiyaçlarını görmeye, öğrencilerimizin, komşularımızın sıkıntılarını azaltmaya çalıştık. Bu birlik ve dayanışma bilincinin artarak devam edeceğine ve bizleri yeniden huzur dolu günlere kavuşturacağına inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Ramazan Bayramınızı kutluyor, sağlıklı günler diliyorum.