Reklam

“Soros’un Balkanlara sızmasına fırsat vermeyeceğiz”

  • Güncelleme: 21.10.2021 18:47
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan, Erdoğan, Angola, Togo ve Nijerya ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilere değerlendirmelerde bulundu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
“Soros’un Balkanlara sızmasına fırsat vermeyeceğiz”

Soros’un Makedonya, Kosova ve Arnavutluk gibi Balkan ülkelerine sızma niyetine olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, buna fırsat vermeyeceklerini altını çizdi.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bunlar zaten terörün beslendiği odaklar. Selahattin Demirtaş da öyle. Daha devam eden davaları var. Kavala hakeza öyle. Fakat Kavala'nın özelliği daha farklı. Uluslararası camia içerisinde Soros ne ise Kavala o. Bunlar para ile istedikleri yeri istedikleri gibi sallamaya çalışıyorlar. Şimdi Soros'un oğlu da giriyor. O da babası gibi. Bunların çok iyi takip edilmesi lazım. Bunlar mesela şu anda Balkanlara sızmanın, Balkanları sindirmenin gayreti içerisindeler. Bunlara da tabii fırsat vermeyeceğiz, verilmemesi lazım. Kosova'da, Makedonya'da, Arnavutluk'ta her yerde buna benzer şeyleri yaparlar. Dolayısıyla bizim bilincimizin altına bunu bir defa yerleştirmemiz lazım. Elhamdülillah, Türkiye olarak biz güçlüyüz ve bize sızamıyorlar. Terörist sayısında ciddi bir düşüş var. Bundan sonra da terörle mücadeleye aynı kararlılıkla devam edeceğiz."

x