Reklam

Sırakaya, “Yurtdışında yaşayan kardeşlerimize verdiğimiz tüm sözlerin arkasında ve takipçisiyiz”

  • Güncelleme: 23.01.2020 22:08
Sırakaya, “Yurtdışında yaşayan kardeşlerimize verdiğimiz tüm sözlerin arkasında ve takipçisiyiz”
Sırakaya, “Yurtdışında yaşayan kardeşlerimize verdiğimiz tüm sözlerin arkasında ve takipçisiyiz”

TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, “Yurtdışında yaşayan kardeşlerimize verdiğimiz sözlerin en kısa zamanda hayata geçirilmesi için sorunlarınızın, teklif ve taleplerinizin muhattabı olan bakanlık, kurum ve kuruluşlarla sürekli irtibat ve istişare halindeyiz” dedi.

TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’u makamında ziyaret ederek yurtdışında yaşayan vatandaşların sorunları ve talepleriyle ilgili görüş ve bilgi alışverişinde bulundu.

Uzun süredir üzerinde çalışıldığı, yurtdışı borçlanma yapmak suretiyle emekli olan vatandaşların yurtdışında “yarım gün” çalışabilmesinin önünü açacak ve önümüzdeki günlerde meclis genel kuruluna gelmesini planlanan yasa teklifi ile ilgili Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u bilgilendiren Sıramaya, ‘Mini Job’ yasa teklifimizle ilgili desteklerini istedi.

Sırakaya ikili görüşme çerçevesinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a Mavi Kart sahibi soydaşlarımızın “Gelir Testi”’ne tabi tutulmasını ve buradan çıkan sonuca göre GSS pirimlerini ödemesine yönelik istek ve teklifi iletti.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2014’de aldığı kararla yurtdışında faliyete geçmeye başlayan Aile Ataşelikleri’nin başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada yaygınlaştırılması hatta tüm büyükelçilik ve konsolosluklarda bulunması hususunda Bakan Selçuk ile görüş alışverişinde bulundu.

TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya ‘nın gündeme getirdiği tüm tekliflere sıcak ve olumlu yaklaşan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yurtdışında yaşayan vatandaşların hak ve hukuklarının en iyi şekilde koruması için her zaman vatandaşların yanında olacağının sözünü verdi.

Anahtar Kelimeler: