Reklam

Sırakaya ırkçılık Avrupa’da insanlığa karşı en büyük tehdit olduğunu açıkça göstermiştir

  • Güncelleme: 20.02.2020 19:28
Almanya’da gerçekleştirilen ve vatandaşlarımızı hedef alan alçak saldırı ırkçılığın, bir defa daha başta Almanya olmak üzere tüm Avrupa’da insanlığa karşı en büyük tehdit olduğunu açıkça göstermiştir.
Sırakaya ırkçılık Avrupa’da insanlığa karşı en büyük tehdit olduğunu açıkça göstermiştir

Irkçılığa karşı sadece ülkelerin değil tüm insanlığın topyekûn bir mücadele vermesi gerekmektedir. Irkçılık virüsü demokratik yapıların ve insanlığın ortak düşmanıdır.

Irkçılığın üzerine amasız, fakatsız ve lakinsiz bir şekilde gidilmeli, bu terör odaklarına karşı tüm kurumlarla ortak bir strateji belirlenerek mücadele edilmelidir. Bu saldırı, ırkçı-yabancı düşmanlığı gibi yaklaşımlarla ele alınamaz!

Saldırıların hedefinde sürekli Müslümanlar’ın ve Türkler’in olması IRKÇI terörizmin hedefini açıkça ortaya koymaktadır.

Almanya'nın Hanau kentinde gerçekleştirilen ırkçı saldırı Alman demokrasisini hedef almıştır.

Alman güvenlik güçlerinin; saldırıyı gerçekleştiren IRKÇI teröristin sosyal medyada IRKÇI-İslamofobik yayınlar yapmasını “ifade özgürlüğü” olarak değerlendirmesi saldırılara zemin hazırlamakta, davetiye çıkarmaktadır.

Düşünce ve ifade özgürlüğünü kendine kalkan olarak kullanan terör örgütlerine karşı tüm ülkeler uyanık olmalı, Irkçı ve İslamofobik yaklaşımlara karşı ciddi yaptırımlar uygulamalıdır. Bu tür hastalıklı düşünce ve yapılar, din ve ırk ayrımı gözetmeksizin tüm insanlığı hedef almaktadır.

İşte tam da bu yüzden Irkçılık ve İslamofobi’ye karşı mücadele çok geç olmadan, etkili şekilde yapılmalıdır. İnsanlığın baş düşmanı olan ırkçılığı Müslümanlar’a ve Türkler’e karşı silah olarak kullananların sonunu aynı hastalıklı sözde ideolojiler getirecektir.

Alman makamlarını, vatandaşlarımızı hedef alan saldırıyla ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmeye ve bu tür saldırılara karşı caydırıcı önlemleri almaya davet ediyoruz...

Dünyayı bir ur gibi saran ırkçı saldırıların özellikle Almanya’da baş göstermesi Türkiye’yi derinden rahatız etmektedir. Alman hükümetinden beklentimiz vatandaşlarımızı hedef alan ırkçı saldırıları bir önce aydınlatması ve ırkçılığa karşı yasalarını yeniden ele almasıdır.

İnsanlığı hedef alan Irkçı, İslamofobik saldırılara karşı tüm demokratik güçler bu tür hastalıklı düşüncelerin karşısında ve insanlığın yanında taraf olmalıdır. Biz medeniyet kodlarımızın gereği olarak ırkçılığa karşı insanlık onurunu temsil etmeye devam edeceğiz.

Gerçekleştirilen bu saldırıyı lanetleniyor, ırkçı terör saldırısında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum.