Reklam

Sırakaya, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Almanya'da

  • Güncelleme: 12.01.2021 21:59
Sırakaya, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Almanya'da

Ak Parti İstanbul Milletvekili, TBMM Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Alt Komisyon Başkanı Zafer Sırakaya, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Almanya'ya geldi.

Sırakaya, TBMM Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Alt Komisyonu çalışmaları hakkında bilgi vermek maksadıyla başkonsolosluklar, sivil toplum kuruluşları, Türklere ait iş yerlerini ve vatandaşları ziyaret etti.

Köln'de Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ni (DİTİB) ziyaret ederek Genel Başkan Kazım Türkmen ile bir araya gelen Sırakaya, İslamofobi ve ırkçılıkla mücadeleye ilişkin istişarelerde bulundu.

Sırakaya başkonsoloslukları ziyaret etti

T.C. Essen Başkonsolosu Şener Cebeci, T.C. Köln Başkonsolosu Turhan Kaya ve T.C. Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tuncer’i ziyaret eden Sırakaya, Essen, Köln ve Frankfurt başta olmak üzere Almanya’da yaşayan vatandaşları ilgilendiren konular üzerine istişarelerde bulundu.

Sırakaya, temaslar çerçevesinde vatandaşların mevduatlarını değerlendirdiği Frankfurt Kuveyt Türk Katılım Bankası şubesini ziyaret ederek, KT Bank Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kutsi Arslan’dan vatandaşlara yönelik hizmet ve çalışmalar konusunda bilgi aldı.

Almanya’da camilere yönelik yılda 120 İslamofobik saldırıların yaşandığı Almanya’da yapımı devam Avrupa’nın en büyük kubbeli Essen DİTİB Camii’ni ziyaret ederek, caminin bazı bölümlerini gezdi ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.