Reklam

Sırakaya, Almanya ve Yunanistan’daki cami saldırılarını kınadı

  • Güncelleme: 24.01.2022 22:43
TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, Almanya ve Yunanistan’da camilere düzenlenen terör saldırısı kınandı.
Sırakaya, Almanya ve Yunanistan’daki cami saldırılarını kınadı

TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı Zafer Sırakaya, Almanya’nın Saksonya-Anhalt eyaleti Halle kentinde camiye tüfekle ateş edildiği ve Yunanistan'ın başkenti Atina'da da bir mescide yerleştirilen el yapımı patlayıcı madde büyük çapta maddi hasara yol açtığı saldırıları, sosyal medya hesabından kınadı.

Sırakaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İslam düşmanlığı insanlık suçudur. Bu virüsle mücadelede tüm toplum tek ses olmalıdır. Alman güvenlik güçlerini vatandaşlarımızı-ibadethanelerimizi hedef alan İslam düşmanı-ırkçı saldırılara karşı DAHA caydırıcı önemler almaya davet ediyorum" dedi.

“İbadethanelere yapılan saldırıların hedefi tüm insanlıktır” diye belirten Sırakaya, “İnsanlığı ayaklar altına alan bu tür alçak saldırıların son bulması için tüm uluslararası toplumun ortak iradeyle ‘terörizm’, ‘İslam düşmanlığı’, ‘ırkçılıkla’ mücadele etmesi gerekmektedir” ifadesini kullandı.

x