Reklam

Sırakaya “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Komisyonu” Başkanı oldu

  • Güncelleme: 17.10.2019 00:29
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dişişleri Komisyonu bünyesinde kurulan “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Komisyonu” başkanlığına AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya seçildi.
Sırakaya “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Komisyonu” Başkanı oldu

 

AK Parti İstanbul Milletvekili, Avrupa Konseyi Parlementer Meclisi Üyesi, Ak Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve TBMM Dış İşleri Komisyonu Üyesi Zafer Sırakaya, yeni kurulan “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Komisyonu” ve komisyon başkanlığına seçilmesine ilişkin sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

‘Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Komisyonu’ ile inşallah yurt dışındaki vatandaşlarımızın beklenti ve ihtiyaçları Yasama'da daha etkin şekilde yer bulacaktır. Bizler de bu noktada gerekli her çalışmaya aktif katkı sunmanın gayretinde olacağız. Hayırlı olsun.”

AVRUPA’NIN SESİ olarak, yeni kurulan “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Komisyonu”nun hayırlı olmasını temenni ediyor ve komisyon başkanlığına seçilen Sayın Zafer Sırakaya’ya çalışmalarında başarı ve muvaffakiyetler diliyoruz.