Recep Tayyip Erdoğan İsmi 6000 Gökoğuzu Komrat’ta Bir Araya Getirdi

Recep Tayyip Erdoğan İsmi 6000 Gökoğuzu Komrat’ta Bir Araya Getirdi

Recep Tayyip Erdoğan İsmi 6000 Gökoğuzu Komrat’ta Bir Araya Getirdi

 

Gökoğuz Yerinde yaşayan halka modern tıbbı cihazlarla donatılmış Tanı ve Tedavi Merkezi kuran TİKA'nin Gökoğuz yönetimine önerisi ile Doğu Avrupa’da sağlık alanında faaliyet gösterecek bu merkeze Komrat yönetimince Prof.Dr. Aziz Sancar Tani ve Tedavi Merkezi adı verildi.

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Moldova Cumhurbaşkanı Igor Dodon, Gökoğuz Yeri Başkanı irina Vlah, Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar ve TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam tarafından açılışı yapılan hastane, Moldova Cumhuriyeti Gökoğuz Yeri başkenti Komrat’ta iki katlı olarak inşa edildi.

 

6.800 metrekare alan üzerinde 2.700 metrekare kapalı alana sahip hastane, 56 yatak kapasiteli ve modern tıbbi cihazlarla donatıldı.

 

Aziz Sancar Yeni Tanı ve Tedavi Merkezinde temel klinik ve sağlık hizmetlerinin yanı sıra dahiliye, pediatri, radyoloji, tomografi ile ultrason hizmetlerinin de verilecek.

 

TİKA 6000 Kişiye Sıcak Yemek Verdi

Yılda 40 bin kişiye hizmet verecek hastanenin ve TİKA projelerinin açılış törenleri Miting havası şeklinde geçti.

Törenlere katılan halka kusursuz destek veren TİKA 6000 kişinin sıcak yemeğe ve Türk çayına ulaşımını sağladı.

“Türkiye’ye İhanet Gagavuz’a İhanettir”

 

Mitinge katılan Gökoğuz Türklerinin taşıdıkları pankartlar anlamlıydı.

 

"TÜRKIYEYE HAINNIK GAGAVUZA HAINNIK TIR" diyerek Türkiye’ye ihanet edenlere gerekli mesajları ve Erdoğan'a “Hainler ile mücadelede yanındayız” desteğini veren Gökoğuz, "KAN SU OLMAZ, KARDAŞ KARDAŞTAN AYRILMAZ," ve  "HAMURUMUZ AYNI, ET TIRNAKTAN AYRILMAZ" pankartları ile de “Hep birlikte Türkiye’yiz” dediler ve mesajlarını Türk halkına ve dünyaya Komrat’tan ilettiler.

Anahtar Kelimeler: