Reklam

Prof. Dr. Muslu, “Aile olmanın getirdiği sorumluluk, aile kalmayı bilmektir.”

  • Güncelleme: 22.11.2019 00:50
Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Diyanet İşleri Türk İslam Birlği (DİTİB) Nürnberg Dini Danışma Kurulu Başkanlığı ve Kuzey Bavyera Eyalet Birliği işbirliği ile düzenlenen “Hz. Peygamber ve Aile” konulu konferans ve Kur’an ziyafeti büyük ilgi gördü
Prof. Dr. Muslu, “Aile olmanın getirdiği sorumluluk, aile kalmayı bilmektir.”

Kuzey Bavyera Eyaletin’de faaliyet gösteren DİTİB derneklerinin destekleriyle Hof Freiheitshalle’de gerçekleştirilen Mevlid-i Nebi programında duygulu anlar yaşadı.

İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği Başkanı Hasan Aslan, Nürnberg Dini Danışma Kurul Başkanı Fuat Gökçebay ve Türkiye’nin Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz’in selamlama konuşmaları sonrası coşkulu kalabalığa hitap eden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu “Hz. Peygamber ve Aile” konulu konferans verdi.

DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği Başkanı Hasan Aslan

Nürnberg Dini Danışma Kurul Başkanı Fuat Gökçebay

Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz

Muslu, “Aile olmak demek yarım iken bütün olmaktır, aile kalmak için ise ben olmaktan vazgeçip, biz olmayı bilmek gerekir” dedi. Muslu, Hz. Peygamberin genç ashabından örnekler vererek, çağın gençlerinin ve anne babaların üzerine düşen sorumlulukları anlattı.

Programın devamında sanatçı Murat Eroğlu, Ankara Devlet Klasik Türk Müziği topluluğu eşliğinde Türk Tasavvuf Musikisi konseri icra etti. Hep bir ağızdan tekbir ve salavatların okunduğu konserde, Kadıköy Osmanağa Camii İmam Hatibi Ruşen Yakar’ın okuduğu kaside kalabalığı mest etti.

Mevlid-i Nebi programında katılımcılara günün anısına gül takdim edildi.


Ercüment Aydın/ Nürnberg

Anahtar Kelimeler: