Reklam

Özür dileyip 100 euro bağış yaptılar

  • Güncelleme: 09.06.2019 16:30
Özür dileyip 100 euro bağış yaptılar

 

DİTİB Bad Wurzach Selçuklu Camii’nde çalınan ve geri getirilen Türk bayrağı Ramazan Bayram namazı sonrasında cemaatle göndere çekildi.
 

 

ALMANYA’NIN Bad Wurzach kentinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Selçuklu Camii’nin önündeki Türk Bayrağı’nı çalan kimliği belirsiz kişi veya kişiler bayrağı geri getirdi. Bayrağı caminin önünde çadıra gece saatlerinde bırakanlar bayrağın yanına içinde bir mektup ile bir 100 euro bıraktı. Mektupta yaptıklarının aptalca olduğu belirtilirken özür diledikleri altarıldı. Çok üzgün oldukları yazılan mektupta özür dilemek için 100 euro bağış yaptıkları aktarıldı. Ayrıca aptalca bayrak çalma girişimi ile kimseyi yaralamak istemedikleri kaydedildi. Türk bayrağı, ramazan bayramı namazı sonrasında cemaatin katılımı ile tekrar göndere çekildi. 

 

 

Bundan başka Bad Wurzach Türk dernekleri de bir basın açıklamsında bulundu. Açıklamada Türkler olarak uzun sürede Almanya’da yaşamalarına rağmen köklerini unutmadıklarını ve Türk bayrağının değerinin kendileri açısından önemi vurgulandı. Almanlarla barış içinde yaşadıkları vurgulanan açıklamada Alman toplumundan olay sonrasında kendilerine yaklaşıma teşekkür edildi.

 

Bad Wurzach DİTİB Selçuklu Cami’nin önündeki çalınan Türk bayrağı içinde mektup ve 100 euro bulunan bir zarf ile geri getirild.

 

Bad Wurzach Selçuklu Cami’nde Türk bayrağı ramazan bayram namazı sonrasında cemaatle tekrar göndere çekildi.