Reklam

Makedonya ve Tatar Türk‘lerinden TİKA‘ya Anlamlı Ziyaret

  • Güncelleme: 21.02.2021 18:43
Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Genel Başkanı Hüsrev Emin, ADEKSAM Genel Başkanı Tahsin İbrahim ve Ensar Derneği Genel Başkanı Prof.Dr. Süleyman Baki,
Makedonya ve Tatar Türk‘lerinden TİKA‘ya Anlamlı Ziyaret

TİKA  Başkan Yardımcılığı görevine yeni atanan Dr. Mahmut Çevik'e hayırli olsun ziyaretinde bulunarak Makedonya Türklerinin yaklaşan nüfus  sayımına ve kalkınmalarına yönelik proje ve programlar üzerine görüşmelerde bulundular.

Çevik’e Kırım El Nakışı Kur’an-ı Kerim Kabı Hediye Edildi

TİKA Başkan Yardımcılığına atanan Dr. Mahmut Çevik’e yeni görevi münasebetiyle Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği heyeti tebrik ziyaretinde bulunuldu.

Görüşmeye Genel Başkan Mükremin Şahin ile birlikte DQTK Denetleme Kurulu Başkanı Prof.Dr. Enver Aydoğan ve Ukrayna Dostluk Derneği Başkan Yardımcısı Şükrü Aktaran katıldı. Birlikte yapılabilecek projeler hakkında istişarede bulunulan görüşmede Çevik’e Kırım El Nakışı Kur’an-ı Kerim Kabı hediye edildi.

Ankara merkezli Derneğin Türkiye’nin yanı sıra İngiltere, Polonya, Romanya, Norveç, Ukrayna gibi birçok ülkede temsilcikleri bulunmaktadır.