Reklam

Lippstadt BTTEKD Yönetim Kurulu Yassıköy Belediye Başkan’ını Ziyaret Etti

  • Güncelleme: 09.08.2019 16:48
Lippstadt Batı Trakya Türkleri Eğitim ve Kültür Derneği yöneticileri yaz tatili nedeni ile bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Lippstadt BTTEKD Yönetim Kurulu Yassıköy Belediye Başkan’ını Ziyaret Etti

Lippstadt Batı Trakya Türkleri Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Alpay Ahmet, Başkan Yardımcıları Taner Mustafa, Mesut Mümin, Kadın Kolları Başkanı  İmren Hasan, Sekreter Ece Mustafa ve Yönetim Kurulu üyesi Hülya Hasan hazır bulunduğu akşam yemeğinde yeni secilen Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin ve degerli eşi Mehtap hanım, Susurköy Meclis Üyesi Nihat Yusuf, Kozlardere Meclis Üyesi Mehmet Arif ve değerli eşi Seher Hanım hazır bulundu.

Lippstadt BTTEKD Başkanı Alpay Ahmet, bizlerle birlilkte olan çalışma arkadaşlarıma ve seçilen Belediye Başkan‘ı Önder Mümin‘i ve meclis üyelerini tebrik etti.

 

Dostane bir hava içerisinde gercekleşen yemekte Derneklerimiz ile Belediyelerimizin yapabileceği ortak etkinlikler noktasında Belediye başkanı Önder Emin ile Dernek başkanımız Alpay Ahmet tüm olası faaliyet ve konuları değerlendirerek, ortak çalışmalara her iki tarafında olumlu baktığı ve toplumumuz için fayda sağlayacak işlere beraber imza atmaktan onur duyacaklarını belirttiler.

Ahmet,  umudumuz gençliktir, beklentilerimiz çok, ama azimli bir kadro var, başarılı bir dönem olacağını umut ettiğini Batı Trakya azınlığının haklı olarak yerel yönetimlerden ilgi alakanın yanı sıra yararlı çalısmalar beklediğini vurguladı.

Dernek Başkanımız, Belediye Başkanımız Önder Mümin‘i Almanyadaki soydaşlarla kucaklaşmak için kendisini Almanyaya davet etti. Almanyadaki dernekleri ziyaret edeceğinin sözünü alan Dernek Başkanımız, Yassıköy ve diger Belediyelerimizle bir çok farklı konularda istişare ve işbirliği içinde olmak icin herzaman çaba göstereceklerini belirtti.