Reklam

Koronavirüs Dernek Lokallerini Kapatıyor

  • Güncelleme: 26.12.2020 18:22
Koronavirüs Dernek Lokallerini Kapatıyor

2020 Mart Ayı’ndan itibaren Kovid-19 salgınının Avrupa’da da görülmeye başlamasından itibaren, bu süreçten etkilenmeden çıkacak neredeyse hiçbir sektörün kalmadığını görmekteyiz. 

Bunlardan biri de malesef derneğimizdir. Münih Batı Trakya Türkleri Aile Derneği olarak pandeminin başladığı ilk andan itibaren 2020 yılı içerisinde gerçekleştirmeyi plânladığımız; Türkçe ve Türk Kültürü kurslarımızı, aile gecelerimizi, kadınlar günü programlarımızı, iftar sofralarımızı, çocuklar için etkinliklerimizi, sohbet ve gezi programlarımızı iptal etmek zorunda kaldık. Bunun yanında özellikle hafta sonları hemşehrilerimizin toplanıp bir araya geldikleri, hoş sohbetler eşliğinde maç seyrederek hasret giderdikleri dernek lokalimizi de Kovid-19 tedbirleri kapsamında kapalı tutmak zorunda kaldık.

Pandemi sürecin halen devam etmesi ve ne zamana kadar süreceği konusundaki belirsizlik sebebiyle dernek lokalimizden maalesef Şubat 2021 tarihinden itibaren çıkma kararı almış bulunmaktayız. 

Kısaca ana başlıklarla değindiğimiz sosyal ve kültürel faaliyetleri gerçekleştiremeyişimiz, derneğimize manevi hasarın yanında maddi olarak ta büyük bir hasara yol açmıştır. Sadece üyelik aidatlarımızdan elde ettiğimiz gelirlerle lokalimizi ve diğer yan giderlerini karşılamamız malesef mümkün değildir.

Kovid-19 pandemi sürecince hiçbir resmî kurum ve kuruluştan maddi destek almayan derneğimizi geride bıraktığımız bu süreçte duyarlı üye ve hemşehrilerimiz ayakta tutmaya çalışmışlardır. 

2021 yılında 40. Yılını kutlamaya hazırlanan derneğimizi lokalsiz bırakmak, Münih'te biz Batı Trakya Türkeri’ni oldukça derinden yaralamıştır. Avrupa’daki en eski ve köklü Batı Trakya Türkleri Dernekleri'nden olan Münih Batı Trakya Türkleri Aile Derneği’ni bu zorlu süreçte desteklemek isteyen tüm hemşehrilerimize, Alman ve Türk makamlarına, kardeş ve çatı kuruluşlara, tüm sivil toplum kuruluşlarına şimdiden teşekkürü bir borç biliriz.

İnşallah Kovid-19 ’dan kaynaklanan ve tüm dünyayı etkisi altına alan bu zorlu süreçten bir an önce kurtulur ve eski güzel görkemli günlerimize kavuşuruz. 

Her şeyin aziz Türk Milleti ve tüm dünya için bir an önce hayırlara dönüşmesini temenni ederiz.

Sevgi ve saygılarımızla...

Münih Batı Trakya Türkleri Aile Derneği 

Yönetim Kurulu