Reklam

Kırcaali’de “Peygamber Sevgisi” salonlara sığmadı

  • Güncelleme: 12.10.2019 22:59
Kırcaali Mestanlı İmam Hatip Lisesi’nin ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ münasebetiyle düzenlediği program büyük ilgi gördü.
Kırcaali’de “Peygamber Sevgisi” salonlara sığmadı

 

İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın Sevgili Peygamberimizin Örnek Hayatı, Fedakarlığı ve Ahlakından Kesitler ile Medine'de Medeniyet İnşaası” konulu konferansında dinleyiciler duygulu anlar yaşadı.

Konfaransa; T.C. Sofya Büyükelçiliği Sosyal Hizmetler Müşaviri Mehmet Genç, Kırcaali Müftüsü Beyhan Mehmed, Rodop İli Sabık Milletvekili Ahmet Hacıosman, Batı Trakya’nın seçkin iş adamı Ahmet Mehmeh Faiklar’ın yanı sıra Kırcaali ve çevresinden çok sayıda soydaş ve davetli katıldı.

İlginin yoğun olduğu programda peygamber sevgisi yüreklere sığmadığı gibi salona da sığmadı, salon doldu taştı.

Kur'an tilavetinin ardından Kırcaali Merkez Camii İmam Hatibi Metin Uluocak ve Kırcaali Müftüsü Beyhan Mehmed birer selamlama konuşması yaptı. T.C. Sofya Büyükelçiliği Sosyal Hizmetler Müşaviri Mehmet Genç günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşması ile devam eden programda; Vest İlahi Grubu’nun seslendirdiği ilahi ve kasideler ve sunumu yapan Mestanlı İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Nurettin Çakır da şiirler okudu.

Yapılan konuşmaların ardından İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Karataş, "Sevgili Peygamberimizin Örnek Hayatı, Fedakarlığı ve Ahlakından Kesitler ile  Medine'de Medeniyet İnşaası” konulu konferans verdi.

Program sonunda, Kırcaali Müftüsü Beyhan Mehmed, Prof. Dr. Mustafa Karataş’a teşekkür plaketi takdim etti.