Reklam

Kadınlardan Hollanda çıkarması

  • Güncelleme: 07.05.2019 02:10
WİTTEN
Kadınlardan Hollanda çıkarması

 

Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kadınlar Kolu Hollanda'nın Amsterdam kentine gezi düzenledi. Geziye çok sayıda dernek üyesi kadın katıldı.

 


Amsterdam’ın tarihi ve turistik mekanlarının gezildiği turda kadınlar kolu üyeleri Hollanda’nın tarihini, Amsterdam'ın kent dokusunu ve kültürel yerlerini tanıma fırsatı yakaladı.

Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kadınlar Kolu Başkanları Sabriye Bekir, Nuriye Hüseyin ve Nilay Sali geziye gösterilerin ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

 

Katılımcılara teşekkür eden yöneticiler, şu bilgileri verdi:

"Derneğimizin gezi programları bu doğrultuda devam edecektir. Amacımız her zaman birlik ve bereberliği sağlamaktır. Özellikle gezi programları buna dahildir. Derneğimizin kadınlarına  elimizden  geldiğince böyle güzel etkinlikler düzenlemeye gayret göstereceğiz, kadınalrımız dünyanın her yerini görmeli. Biz gittiğimiz her yerle tarihi, milli ve kültürel ilişkimizi irdeliyoruz. Bu da bizim azınlık konumundaki kimlik edinim sürecimizi olumlu manada şekillendiriyor."

Kadınlar Amsterdam'da Noordermarkt pazarı, Madame Tussauds Müzesi, Blumenmarkt ve Grachtenfahrt gibi tarihi ve turistik mekanları gezerek bilgi aldılar.