Reklam

İsveç'te Sultan Kayhan'ın kellesi isteniyor

  • Güncelleme: 08.01.2019 09:30
İsveç'te Sultan Kayhan'ın kellesi isteniyor

İSVEÇ

 

Birileri Sultan Kayhan'ın kafaya iyi takmış. Sosyal Demokrat Milletvekili Sultan Kayhan'ın milletvekilliğinden istifa etmesi ve siyaseti bırakması için gece gündüz durmadan mesai yapmış.

İsveç'te seçimler yapılalı tam 4 ay oldu. Bu dört aylık dilimde Sultan Kayhan'ın milletvekili olmasını istemeyenler, İsveç ana akım medyasında arka arkaya haberler çıkardı. Üç haberde ellerinde patlamasına rağmen dördüncü haberi bugün piyasaya süren güçler, 2012 yılında Sultan Kayhan'da sosyal medya tartışma platformu Flasbach hesabından kadınları aşağıladığı yönünde yorum yaptığı iddiası gündeme taşınmış.

Özetle, bir erkek bir kadını doktora yapması ve geleceğini kurtarması için İsveç'e getiriyor, kadına maddi manevi her türlü yardımı yapmasına rağmen kadın, erkeğini başkası ile aldatıyor. Sultan Kayhan'da o kadının müsadesenin iptal edilip sınır dışı edilmesini gerektiği yönünde yorum yaptığı iddia ediliyor.

Bu durum Sosyal Demokrat Parti, değerlerine ters geldiği için Kayhan'ın derhal istifa etmesini istiyorlar.

Sultan Kayhan ise, o yorumu kendisinin yapmadığını ve sosyal medya hesabını kullanan bir arkadaşı tarafından yapıldığını savunuyor.

Sözün özü, ne yaparsa yapsın Türk kökenli olduğu için Sultan Kayhan'ın kalemi kırılmış. Orada istenmiyor. Bu gün kurtarsa bile yarın başka bir şeyle karşısına çıkıp istifasını isteyecekler.

Belki birileri çıkacak ''şunu yazmasaydın, şunu yapmasaydın'' diye akıl verecek hayıflanacak ama cellatlar kayhan'ın kellesini almaya karar vermiş. Bugün olmazsa yarın gene birşey uydurup genç siyasetçiyi orada durdurmazlar.

İşte siyaset böyle nankör ve gözükör bir meslektir. Veziri rezil, rezili vezir eder. Kısa ve gençliğinin en verimli dönemini İsveç'e adayan Sultan Kayhan, 5 senelik siyasi yaşantısında her halde 50 yıl birden yaşlandı.