Reklam

İsmet Kadı’dan iftar yemeği ve aday tanıtım toplantısı

  • Güncelleme: 12.05.2019 23:31
Gümülcine
İsmet Kadı’dan iftar yemeği ve aday tanıtım toplantısı

 

Önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden adaylığını açıklayan Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, 9 Mayıs Cuma akşamı verdiği iftar yemeğinde listesinde yer alan meclis üyesi adaylarını tanıttı.

 

 

Gümülcine’de bir otelde düzenlenen toplantıya, başta Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı olmak üzere, listesinde yer alan meclis üyeleri adayları katıldı. Program, aynı zamanda listede meclis üyesi adayı olarak yer alan Erol Hasan’ın okuduğu ezanla iftar açılarak başladı. Daha sonra Demokratik İşbirliği Listesi adı altında seçimlere katılan Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı söz aldı. Tüm katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında Kadı, “Biz Demokratik İşbirliği listesi olarak 12 yıl 3 dönemdir, bölgemize, halkımıza, insanımıza hizmet etmekteyiz. Bu süreçte bir çok arkadaşımız, kardeşimizle kader birliğimiz oldu. Bu süreçte bizi üzen derinden yaralayan acı bir olayı da maalesef yaşadık. 2010-2014 yılları arasında Yassıköy yerel meclisinde görev yapan, 2016-2017 yılları arasında Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan, Yassıköy Biyolojik Arıtma Tesisi inşası denetim kurulu başkanlığını yapan değerli kardeşim, dostum, arkadaşım Erkan Halim’i kaybettik. Burada kendisini bir kez daha saygı, sevgi ve özlemle anıyorum. O’nu çok özlediğimizi ve asla unutmayacağımızı bilmenizi istiyorum. Bizler artık 96 kişiden oluşan büyük bir aileyiz. Güçlü bir aileyiz. En önemlisi bölge halkının çoğunluğunun güvenine, desteğine sahip bir aileyiz” görüşlerine yer verdi.

 

 

“BÖLGE HALKININ RAHATLIKLA GÜVEN DUYACAĞI YARINLARINI EMANET EDEBİLECEĞİ GÜÇLÜ BİR LİSTE KURDUK”

“Halkın teveccühü, 26 Mayıs yerel seçimlerinde tekrar bizim lehimize olacaktır” diyen başkan İsmet Kadı sözlerine şöyle devam etti: “Bize düşen görev, bugüne kadar olduğu gibi, hep doğrudan, dürüstten yana olmaktır. Adaletli olmalıyız. Vatandaşı dinleyen, sorunları ile yakından ilgilenen, sorunlara çözüm üreten olmalıyız. Herkese eşit mesafede olmalıyız. Bölücü, yıkıcı değil, birleştirici, yapıcı olmalıyız. Bölgemizi daha güzel yarınlara hazırlamalıyız. İnsanımızın yaşam kalitesini arttırmalıyız. Her türlü yeniliği ve güzelliği bölgemize getirmeliyiz. Belediyecilik gönül işidir. Bu işi gönülden yapmaya mecburuz. Bu nedenle ekip olarak gönülden hizmete, gönülden 24 saat hizmete devam diyoruz. Bu işte biz 12 yıldır yorulmadık. Köylerimizin, meydanlarımızın, okullarımızın, camilerimizin, kiliselerimizin, spor sahalarımızın daha güzel olduğunu, çiftçimizin imkânlarının arttığını gördüğümüzde yorgunluğumuz geçti. Biz bugüne kadar iyi bir ekip olmaya özen gösterdik. Çünkü halkın bize görev vereceğini hissediyor, biliyorduk. Şimdi de sessiz kaldığımız dönemde bize hep soruldu. ‘Neden sessiz kaldınız’ diye. Aksine biz sessiz kalmadık. Tempomuzu hep arttırdık. Çünkü halkımıza verdiğimiz sözleri tutmamız gerekiyordu. Biz hep sözümüzün arkasında durduk. Boş vaatlerde bulunmadık. Tüm bunlarla uğraşırken, diğer taraftan sabırla bekleyerek, bölgeye hizmet edebilecek deneyimli, tecrübeli şahsiyetleri ve bölgesine katkı sağlayabilecek genç dinamik, insanları listemize katmaya çalıştık. Bunu da başardık. Bölge halkının rahatlıkla güven duyacağı yarınlarını emanet edebileceği güçlü bir liste kurduk. Bizden de beklenen buydu. Birkaç gündür köy ziyaretlerimize başladık. Halkımıza yaptıklarımızı anlatıyoruz, listemizi tanıtıyoruz.”

 

 

“BİZİM BAŞIMIZ DİK, VEREMEYECEĞİMİZ HESABIMIZ YOK”

Kurmuş oldukları liste olarak hiçbir zaman rakipleriyle uğraşmadıklarını ve yapacakları işlere odaklandıklarını hatırlatan Kadı sözlerini, “Bizim başımız dik, veremeyeceğimiz hesabımız yok. O nedenle sizler de başınızı dik tutun. Çok değerli ve başarılı hizmetler vermiş bir listenin bireylerisiniz. İnşallah bundan sonra daha güzel hizmetleri halkımıza hep birlikte sunacağız. Çünkü 26 Mayıs’ta halkımızın bizlere onay vereceğinden eminim” diyerek tamamladı.

Son olarak Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı listesinde yer alan isimleri açıkladı.

 

 

 

YASSIKÖY BELEDİYESİ MECLİSİ ÜYELERİ

ARABACIKÖY

Nursel KARA

Hasan MANDIRACI

Yüksel MUTUŞ

Selma RÜSTEMOĞLU

Ayşe SÜLEYMAN MEHMET ADEM

Selma HACI HÜSEYİN

YASSIKÖY

Maide ALİMAN

Nursel ALİ

Nevgül ADEM

Oktay ADEM

Kadir AHMET

İlyas İLYAS

Caner İMAM

Erdinç KALENCİ

İlkay Lütfi

Akbel MÜMİN

Leyla RAMADANOĞLU

Nejla SALİ

Fehime SÜLEYMAN

Ramadan TOPÇU

Nermin HASANOĞLU

Zuriye HALİLOĞLU

Ebru HÜSEYİN

SUSURKÖY

Sedat ARAP

Nadir İDRİS

Özkan İBRAM

Müjdat KARAHASAN

Ergün MEMETALİ

Özcan Mehmet

Mehmet MEHMET

Emel MOLLA HÜSEYİN

KAAN MÜMİN

Turgay MÜMİN

Mustafa MUSTAFA

Sinan BEKİR SOFTA

Zerrin PÜSKÜLLÜ

Galip ŞERİF

İsmail SÜLEYMAN

Halit HASAN ÇAVUŞ

Galip HÜSEYİN

Hüseyin HÜSEYİN

YASSIKÖY BELEDİYESİ YEREL MECLİSİ ÜYELERİ

ARABACIKÖY

Abdullah ALACA

Niyazi YOLUÇ

Adnan MANDIRACI

Cemil MUSTAFA

Fatma RAŞİT

Ünay HÜSEYİN

BULATKÖY

Ayşe ALİ

Gülhan ALİ MOLA

Evgenios EVGENİDİS

Aysun KAÇAK MEHMET

Ayhan KAÇAKOĞLU

Orhan KAMİL

Rahim NİZAM AHMET

Ali DAVUT

Şaban SALİH

Neşe TEVFİK

Erol HASAN

NARLIKÖY

Bahar ABDURRAHMAN

Hakan AHMET

Faik YUNUS

Meltem MEHMET

Mümin HÜMMET

YASSIKÖY

Ecem MEHMET

Hamdi MOLLA

Seval SAİT

Serdal SALİ

Ayhan SELİM

Ayşe SÜLEYMAN

Aynur Tahsinoğlu

Sadullah HASAN

Akan HÜSEYİN

SASALLI

Konstantinos AMİGDALURAS

Feriha İSMAİL

Leonidos KARAGÖZİDİS

Katina MALKOÇİ

Athansios RAPTİS

Raif RAŞİT

ÇEPELLİ

Tülay İSMAİL

Kenan MÜMİN

Hüseyin MÜMİN

Erdal MUSTAFA

Selahattin OSMAN

Esengül SAKALI

MÜSELLİM KÖY

Elif İBRAM

Yasemin İSMAİL

Hasan HASAN

Mustafa HÜSEYİN

Nail HÜSEYİN

KOZLARDERE

Ferişte ALİ

Fatma MUSTAFA ARİF

Emrah MUSTAFA

Erdal MUSTAFA

Erkan HÜSEYİN

Program sonunda Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, tüm adayları sahneye davet ederek hep birlikte hatıra çektirdiler.