İskeçe Milletvekili Zeybek canlı yayın sırasında ölümle tehdit edildi

İskeçe Milletvekili Zeybek canlı yayın sırasında ölümle tehdit edildi

İskeçe SİRİZA Milletvekili Hüseyin Zeybek, İskeçe’den yayın yapan yerel Next TV’de canlı yayınlanan programa telefonla katılan bir izleyici tarafından tehdit edildi. Milletvekili Zeybek, olay üzerine İskeçe Savcılığı ile İskeçe Emniyet Müdürlüğüne suç duyurusunda bulundu. Mahitis gazetesi sahibi Panos Papadopulos’un yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği programda canlı yayına telefonla bağlanan bir kişi, milletvekili Hüseyin Zeybek’e hakaretler yağdırarak tehdit etti. Zeybek, 14 Eylül Çarşamba günü söz konusu videoyu sosyal medya hesabından paylaştı. Canlı yayına bağlanan ve isminin Kostas Sahpacidis olduğu belirtilen kişinin milletvekili Zeybek’i “Türklerin casusu olmakla” suçlayarak, “Türkiye ile Yunanistan arasında savaş çıkması halinde onu öldüreceğini” söylemesi dikkat çekti. 

Programı sunan Panos Papadopulos’un ise canlı yayına katılan kişinin Zeybek’i casuslukla suçlaması ve ölümle tehdit etmesine rağmen müdahalede bulunmaması dikkat çekti. 

Milletvekili Zeybek konuyla ilgili olarak GÜNDEM’e yaptığı açıklamada olayı İskeçe Savcılığına ve İskeçe Emniyet Müdürlüğüne aktardığını ve suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Zeybek, “Sahpacidis adındaki bu kişinin beni tehdit ettiğini ve öldüreceğini söylediğini yetkililere aktardım. Başıma bir şey gelirse bu kişilerin sorumlu olacağını söyledim. Önlem alınmasını istedim. Bu çok ciddi bir olaydır. Yarın Radyo Televizyon Üst Kurulu’na da olayı aktaracağım.” diye konuştu. 

Milletvekili Hüseyin Zeybek, 14 Eylül Çarşamba günü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, hem kendisini tehdit eden kişiyi, hem de programın sunucusunu kınadı. Zeybek bu tür tehditlerin kendisini korkutmadığını ve azınlığın hak arama çizgisinden bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da sapmayacağını söyledi. 

Zeybek şu açıklamayı yaptı.: “Panos Papadopoulos'un 12-09-2022 tarihinde saat 13.00'te canlı yayınlanan Next Tv "Anihti grami" programına konuşan bir vatandaş canlı yayında şahsıma kin güderek hakaret edip, hayatıma yönelik tehditler savurdu. 

Sunucu ve kanal sahibi gazeteci, vatandaşın açıklamalarını kınamak yerine, onunla sohbeti devam ettirdi, hatta vatandaşın açıklamalarından yana tavır aldı. 

Siyasete başladığım ilk andan itibaren tehditler aldım ve belirli çevrelerin hedefi oldum fakat bu tür eylemler beni hiçbir zaman endişelendirmedi veya korkutmadı ve Azınlığın hak arama çizgisinden beni hiç bir zaman saptırmadı. 

Ancak, sürekli hedef olmam ve canlı yayında hayatıma yönelik tehditler almam tüm sınırları aştı. Medyanın tüm bu olaylara toleransı sona erdirmesi gerektiğini düşünüyorum, çünkü medyanın esas rolü demokrasiyi savunmak, kini ve nefreti değil. Artık herkes sorumluluklarını üstlensin.” 

Berlin polisi Arap kökenli kişiye şiddet uyguladı
Önceki Berlin polisi Arap kökenli kişiye şiddet uyguladı
Tausende Besucher bei dem Tag der offenen Moschee (TOM) in der Kölner Zentralmoschee
Sonraki Tausende Besucher bei dem Tag der offenen Moschee (TOM) in der Kölner Zentralmoschee