Reklam

IRCICA Genel Direktörü Eren'e BTTDD'den ziyaret

  • Güncelleme: 22.11.2019 01:45
IRCICA (İslam Tarih Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi) Genel Direktörü Prof. Dr. Halit Eren’i, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif makamında ziyaret etti.
IRCICA Genel Direktörü Eren'e BTTDD'den ziyaret

Topkapı Sarayı’nda bulunan IRCICA Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşme, Prof. Dr. Halit Eren’ in sıcak karşılaması ile samimi bir ortamda gerçekleşti.

Eren, gerçekleşen görüşme sırasında Batı Trakya Davasının milli bir dava olduğunu belirterek, azınlık insanı olarak birlik olmaktan başka çaremiz olmadığını vurguladı. Batı Trakya Davasının hiç bir zaman sıradan bir dava olmadığının altını çizen Eren, Anavatan Türkiye’de bulunan tüm kurumlar ile Batı Trakya’ya sahip çıkmaya devam edeceklerini belirtti.

BTTDD Bursa Şubesi’nin çalışmalarını da yakından takip ettiğini belirten Halit Eren, gerçekleşen organizayonlara katılımının da devam edeceğini belirtti.

Gerçekleşen görüşme dolayısıyla Eren’ e teşekkür eden BTTDD Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif, eski Genel Başkanımızın IRCICA gibi bir kurumun başında olması sebebi ile camia olarak ayrica gurur duyduklarını belirrti. Göreve geldikleri günden beridir gerçekleştirilen etkinlik ve faaliyetler hakķinda Eren’ e bilgilendirmede bulunan Eminlatif, Bursa Şubesi olarak yakın zamanda ses getirecek bir etkinlik gerçekleştirmek hedefinde olduklarını açıkladı.

Görüşme içerisinde taraflar, Bati Trakya konusunda kurumların üzerine düşen görevler hakkında çeşitli fikir alışverişinlerinde de bulundular.

IRCICA Genel Direktörü Prof. Dr. Halit Eren’e Bursa’daki hemşehrilerinin selamını ileten Eminlatif, ayrıca günün anısına kendisine hediye taktiminde de bulundu. Halit Eren ise en kısa sürede tekrar görüşme gerçekleştirilmesine vurgu yaparak BTTDD Bursa Şubesi Kütüphanesine iletmek üzere Eminlatif’e IRCICA tarafından basılmış çeşitli yazılı eserler takdim etti.

Anahtar Kelimeler: