Reklam

İftar sofrasında özlenen tablo

  • Güncelleme: 28.05.2019 20:22
WİTTEN
İftar sofrasında özlenen tablo

 

Almanya Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği geleneksel iftar programı değişik kesimleri bir araya getirdi. Batı Trakyalı hemşeriler, çevre dernek ve yerel yönetim temsilcileri  ile birlikte oruç açmanın manevi hazzını yaşadı.

 

 

Kuran-ı Kerim ve dualarla başlayan iftar programında konukları selamlayan Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı  Burak Bilal, yeni yurt Almanya’da ramazanların artık yerli toplum tarafında da benimsenen çok özel günler hale geldiğini söyledi.

 

 

Ramazan ayında birlik ve beraberliğin daha da pekiştiğine işaret eden Bilal, bu ayda dayanışma, yardımlaşma ve hayır işlerinde yarışılması gerektiğini ifade etti.

Bilal, "Değerli Batı Trakyalı kardeşlerim, değerli misafirlerim, hepinizin mübarek ramazanınızı tebrik eder, Yüce Yaratıcıdan bize, İslam alemine ve insanlığa huzur, barış ve saadetler getirmesini dilerim, yaklaşmakta olan Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle tebrik diyorum. Ramazan ayı kutsal ay, mübarek ay, bu mübarek ayda rabbim bizlere güzellikler versin, bizlere iyilikler versin, işlerimize başarılar ve kolaylıklar versin" dedi.

 

 

YTB’YE TEŞEKKÜR

 

Konuşmasında Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’na da etkinliğin gerçekleşmesine yönelik katkısından dolayı teşekkür eden dernek başkanı Bilal, " Derneğimizin iftar yemeğinde hemşerilerimizi ve değişik ülkelerden vatandaşlarımızı bir araya getirmeye vesile olan ve bizlere bu manevi havayı tattıran YTB Başkanı Abdullah Eren beye hemşerilerimin ve yönetim kurulu adına desteklerinden dolayı teşekkür ederim" diye konuştu.

 

 

İftar programına Avrupa’dan Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Halkla İlişkiler Başkanı Ahmet Con, (UID) Bochum Şube Başkanı İlham Işık ve yöneyim kurulu,  Lippstadt Batı Trakya Türkleri Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Alpay Ahmet ve çalışma arkadaşaları, ABTTF kurucu üyesi Cafer Hasan ve oğlu Cumhur Hasan, iş adamı Arc Reisecenter OHG genel müdürü Murat Kar ve arkadaşları, iş adamı Ramazan İnci ve eşi, Hamm Uyum Meclisi üyesi Zafer Topak,  Avrupa Devrekliler Derneği eski Başkanı Bülent Kapucubaşı ve STK başkanları yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldılar.