Hukukçular konuştukça gülüyorum

Hukukçular konuştukça gülüyorum

 

Keşke ertesi gün gitseydim

Babası, 4 yıl önce Babalar Günü’nde, gözünün önünde öldürüldü. Korkunç cinayet sonrası ilk kez HABERCİ’ye konuşan Selma Aydurmuş, dört katilden üçünün serbest kalmasına isyan etti.

 

O GÜN BABALAR GÜNÜYDÜ

HERFORD yakınlarındaki Löhne kasabasında dört yıl önce korkunç bir cinayet işlendi. Selma Aydurmuş (31), Babalar Günü’nde babası Harun Aydurmuş’u (49) ziyarete gitti. Harun Aydurmuş, dönüşte kızını tren istasyonuna bıraktı. Selma Aydurmuş, treni beklerken bir ara yanından ayrılan babasının yerde yattığını gördü. Hastanede iki gün tedavi gören Harun Aydurmuş, kurtarılamadı.

 

BERAAT ŞOKE ETTİ

DÖRT yıldır, dört Rus katil zanlısının en ağır cezayı alması için mücadele veren Selma Aydurmuş, geçtiğimiz günlerde gelen beraat kararına isyan etti. HABERCİ’ye konuşan Selam Aydurmuş, ‘’Babamın kafasına beyzbol sopası ile vuran Mikail Z.’ye dört yıl gibi çok az ceza verildi. Üç zanlı ise beraat etti. Babam kanlar içinde yatarken o caniler tekmeliyordu. Adalete güvenim yerle bir oldu. Artık hukuk adamları konuştukça ben gülüyorum’’dedi.

 

KATİL İLE GÖZ GÖZE GELDİM

TRENE binmek için araçtan indiğini belirten Selma Aydurmuş,’’Otomatikten tren bileti alırken dışardan bağırışma sesleri duydum. Bileti çektikten sonra ne oluyor diye dışarı çıktım. Yardım etmek istiyordum.Yerde kanlar içinde yatan birisini uzaktan gördüm. Ama ilk anda babam olduğunu fark etmedim. Yaklaştım ve kendi babamı yerde gördüm.Caniler de etrafında vurmaya devam ediyordu. Onların üstüne doğru yürüdüm. Hatta kim bunu yaptı diye onlara bağırıyordum. Şu anda hapiste olan babamın ölümüne sebep olan Mikail Z.’ gözlerime bakarak bir şey yapmadığını söylediği anda ona yumruk attığımı hatırlıyorum’’diye konuştu.

 

BABAM SANKİ HİSSETTİ

SELMA Aydurmuş,’’Babam sanki bir şeylerin olacağını hissetmiş ve bana ‘kızım bugün gitme, yarın sabah gidersin’ demişti. Ben ise gitmeye direttiğim için beni Löhne Tren İstasyonu’na kendi aracı ile götürdü. Bugüne kadar kafamın içinde keşke ertesi gün gitseydim diye düşünüp duruyorum.Hala daha düşünüyorum babam bana olacaklarını hissettiği için mi bana yarın git demişti’’dedi.

 

Anahtar Kelimeler: Hukukçular konuştukça gülüyorum