Hessen Eyaleti’nde “Örnek Aile ve Çocuk Eğitimi” konulu konferans

Hessen Eyaleti’nde “Örnek Aile ve Çocuk Eğitimi” konulu konferans

Hessen DİTİB Eyalet Birliğine bağlı cemiyetlerinin ev sahipliğinde “Örnek Aile ve Çocuk Eğitimi” konulu konferanslar serisi düzenlendi.

İlk konferans Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) Bağlı Dietzenbach Fatih Camii‘nde, ikincisi Dieburg Fatih Camii çok amaçlı salonunda üçüncüsü de Frankfurt Merkez Camii‘nde gerçekleştirildi.

Programlara cemiyetlerin başkan ve yöneticileri, din görevlileri, kadın ve gençlik kolları ile cemaatin yoğun ilgi gösterdiği konferans, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından cami dernek başkanlarının selamlama ve Frankfurt Dini Danışma Kurulu Başkanı Sıddık Yıldırım’ın açılış konuşmalarıyla başladı.

Düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt katıldı. “Örnek Aile ve Çocuk Eğitimi” konulu bir konferansında Kurt, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in aile hayatından örnekler verdi.

Ailenin çok önemli bir kurum olduğunu belirten Kurt, ailenin öneminden, çocuk eğitiminde anne ve babanın rolü, aile bireylerinin görev ve sorumlulukları ile aile içi eğitimin ehemmiyetinden bahsetti.

Türkiye ile gönül bağını kaybetmeyen güçlü bir diaspora istiyoruz
Önceki Türkiye ile gönül bağını kaybetmeyen güçlü bir diaspora istiyoruz
DİTİB gençliği, üniversite adaylarına fırsatlar sundu
Sonraki DİTİB gençliği, üniversite adaylarına fırsatlar sundu