Reklam

Gönüllü engelliler Afrika'da su kuyusu açtırmak için çanta dikiyor

  • Güncelleme: 29.12.2019 23:05
Şanlıurfa'da bir grup engelli, gönüllü olarak diktikleri keçe çantaların satışından elde edilecek gelirle Afrika'da su kuyusu açtırmayı planlıyor.
Gönüllü engelliler Afrika'da su kuyusu açtırmak için çanta dikiyor

Şanlıurfa Valiliği desteğiyle tekstil atölyesi açan Şanlıurfa Omurilik Felçlileri İstihdam Derneği (ŞUOFİD) üyesi çoğu kadın 20 engelli, çeşitli faaliyetler ile sosyal hayata katılıyor.

"Vatandaşlarımızın ürünleri almasını istiyoruz"

Derneğin başkanı Habip Polat, yaptığı açıklamada, Afrika'da su kuyusu açtırma fikrinin dernek üyelerince ortaya atıldığını söyledi.

Bu kapsamda Karaköprü Halk Eğitim Merkezi bünyesinde el sanatları kursu açtıklarını, İŞKUR'un da kendilerine malzeme desteğinde bulunduğunu anlatan Polat, "Burada engelli dostlarımızla gönüllü olarak Afrika'da su kuyusu açmak için çalışıyoruz. Amacımız sadece kendi engelimizi aşmak değil, Afrika'da mazlum coğrafyalarda yaşayan mağdurlara da destek olmaktır. Bu anlamda elimizden geldiğince katkı sunmak istiyoruz." diye konuştu.

"Elde edilecek gelirle Afrika'da su kuyusu bulunmayan şehirlere ve köylere su kuyusu açılacak. Hem buradaki engelli kardeşlerimiz hem de oradaki mağdur ve mazlum Müslüman kardeşlerimiz için bu çalışmalar büyük önem taşıyor. Kendi el emeğimiz ve göz nurumuz ile su kuyularının açılacak olması bize büyük mutluluk veriyor. Burada yaptığımız ürünleri vatandaşların da alarak bize bu konuda destek olmalarını bekliyoruz."

Anahtar Kelimeler: Gönüllü engelliler, Afrika, su kuyusu