Reklam

Genel Başkan Bilgi: “Sabır ve tedbir ile bu sorunu hep birlikte mücadeleyle aşmalıyız.”

  • Güncelleme: 17.03.2020 18:08
Genel Başkan Bilgi: “Sabır ve tedbir ile bu sorunu hep birlikte mücadeleyle aşmalıyız.”

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Bülent Bilgi, "Koronavirüs ile ilgili devlet kurumları kadar sivil toplum kuruluşlarına ve toplumun tüm katmanlarına büyük görevler düşmektedir." dedi.

“Sabır ve tedbir ile bu sorunu hep birlikte mücadeleyle aşmalıyız.” diyen Bilgi, şunları kaydetti:

Küresel manada sınavını verdiğimiz bu zor günlerde özellikle içinde yaşadığımız coğrafyada, devlet kurumları kadar sivil topluma da büyük görevler düşmektedir.

Bu bağlamda tedbirlerin arttırılması ve faaliyetlerimizi bu doğrultuda yoğunlaştırmamız özel bir önem ifade etmektedir.

Vatandaşlarımızın ve yaşadığımız toplumun tüm fertlerinin birbirlerine karşı sorumluluğu, herkesin daha fazla özveride bulunmasını ve karşılıklı dayanışmayı zaruri kılmaktadır.

Bölge ve şubelerimizde alışverişini yapma imkanı bulunmayan yaşlı ve engelli insanlarımızı ve diğer ihtiyaç sahiplerini tespit ederek, gerekli tedbirleri almak kaydıyla yalnız bırakmayacağız.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde bilgilendirilmeleri için resmî kanalların açıklamalarına itibar etmelerini sağlamak ve bilgi kirliliklerini engellemek için çalışmalar yürütüyoruz.

Bu tedbirler kapsamında oluşturduğumuz 7/24 açık olan bir Telefon Bilgi Hattı, Almanca ve Türkçe dillerinde acil çağrı merkezi olarak tüm arayanlara hizmet vermektedir.

Öte yandan bu süreçte ihtiyacı azami derecede hissedilen maske, dezenfektan gibi tıbbi malzemelerin temini ve tedariğini sağlayıp, tüm Avrupa’da farklı şehirlerde dağıtımını yapmayı planlamaktayız.

Hep birlikte toplum ve bireyler olarak da yaşadığımız ülkelerin yerel makamlarının aldığı önlem ve uyarılara uyarak, bu küresel mücadelede üzerimize düşeni en iyi şekilde yapalım.

Virüsün tıbbi çözümünün ivedilikle bulunmasını temenni ediyor, tüm insanlığa sağlıklı günler diliyorum.