Reklam

Gençlik Dairesi Türk ailesinin kabusu oldu

  • Güncelleme: 19.06.2020 21:06
Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti Dormagen şehrinde ikamet eden Zonguldaklı Altınkaya ailesine Gençlik Dairesi’nden şok bir karar.
Gençlik Dairesi Türk ailesinin kabusu oldu

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti Dormagen şehrinde ikamet eden Zonguldaklı Altınkaya ailesine Gençlik Dairesi’nden şok bir karar.

Masadan düşerek kolunda kırık tespit edilen ailenin iki çocuğu 15 aylık Yakup Cemal bebek ile 4 yaşındaki Kuzey’e Gençlik Dairesi darp iddiasıyla el koydu.

Yaklaşık iki hafta önce masadan düşerek kolunda kırık tespit edilen 15 aylık Yakup Cemal bebek, bir doktorun verdiği rapor üzerine Gençlik Dairesi tarafından aileden alındı. Bugün de Gençlik Dairesi mahkeme kararıyla Altınkaya ailesinin iki çocuğuna el koydu.

Anne Berna ve baba Sertan Altınkaya, 15 aylık Yakup Cemal bebeklerinin masanın üzerinden düşüp kolu kırılınca hastanede ve Gençlik Dairesi'nde yaşadığı süreç hakkında şu bilgileri paylaştı.

Baba Sertan Altınkaya, 15 aylık Yakup Cemal bebeğimizi hastaneye getirdiğimizde çocuğumuzun masanın üzerinden düştüğünü ve 4 yaşındaki abisi Kuzey’in gördüğünü söyledik. Doktor tedbiren röntgen çekmeyi önerdi. Röntgene gittiklerinde 15 aylık bebek ağlaması üzerine doktor eşime suçlamalarda bulundu. İki görevli bebeğimizi alarak birlikte röntgene gitti. Çekilen röntgenin ardından kolunda spiral kırık tespit edildi. Bu tarz kırık çoğunlukla çocuk istismarı olarak geçtiği için hemen hastaneye yatırıldı ve eşime suçlamalarda bulunuldu. Bebeğimiz iki gün boyunca komple röntgene alındı.  Büyük çocuğumuz da kontrol altına alındı. Gençlik Dairesi devreye girerek çocuklarımız ile yaptığı kontrolde  bir problem yaşamazken, bir hafta önce farklı sorularla psikolojimizi bozdular. Bizim iyi bir aile olduğumuza kanaat getirirken ne oldu da bir anda herşey değişti. 4 yaşındaki çocuğumuza soru sorarak ‘Annem ve babam benim elimi sıkı tutuyorlar, annem daha çok sıkı tutuyor‘ demesi üzerine bunun darp olduğuna kanaat getirmişler. Şuan Gençlik Dairesi çocuklarımı elimizden aldı. Herşey güzel giderken bir anda ailemize karabulut çöktü. Hastanede bahçesinde çocuklarımla otururken sanki kaçıracakmışım gibi polis müdahil oldu. Düsseldorf Başkonsolosluğu avukatları devreye girdiğini ve hukuki süreci yakından takip edeceklerini de sözlerine ekledi.