Fransa’da Oturum belgelerine indirim geliyor

Fransa’da Oturum belgelerine indirim geliyor

Oturum belgelerine indirim geliyor

Fransa’da oturum belgesi ücretleri ve harcına indirim geliyor. Yasa göçmenlerin entegrasyonunu teşvik etmek adına kabul edildi.

 

Fransa’da oturum belgelerine ödenen ücretlerde indirime gidildi. Yabancılardan alının oturum belgesi ve harç ücreti milletvekillerin sunmuş olduğu yasanın kabul edilmesiyle değerlendirildi ve ödenen ücretin yüksek olduğuna karar verildi.

 

Maximum ücret 150 euro olmalı

Oturum belgesinin ilk teslimi esnasında ve ardından her yenilemede talep edilen ücret Fransa’ya yerleşen yabancıları maddi olarak zorluyor. Bu kapsamda Ulusal Meclis’in Finans Komisyonu, Demokratik Hareket (MoDem) milletvekillerinin ve Cumhuriyetçi Yürüyüş Hareketi oylarıyla oturum kartlarından alınan harçlarda indirim yapılmasını kabul etti.

 

Bütçe görüşmeleri sırasında alınan karara göre, valilikler ilk oturum belgesi tesliminde yabancılardan en fazla 150 euro talep edebilecek. Yenileme başvurusunda ise istenilen azami ücret 87 euro. Bundan önce ise ilk başvurularda 609 euro, yenilemelerde ise 269 euro talep ediliyordu.

 

“Oturum kartı maddi anlamda bağımsızlıklarını kazanmalarını sağlayacak”

Radikal Sol Parti Milletvekili Joël Giraud, oturum belgesi ücreti ve harcının göçmenlerin ülkeye entegrasyonunda büyük zorlaştırıcı bir unsur olduğuna dikkat çekti. İnsanların düzenli bir hayata geçmelerini sağlamak adına yasa tasarısını hazırlayıp meclise sunduklarını ifade etti.

 

Anahtar Kelimeler: Fransa Oturum belgelerine indirim geliyor