Reklam

Eren, “Soydaşlarımız derdi, derdimizdir”

  • Güncelleme: 19.10.2019 15:42
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’ni ziyaret etti
Eren, “Soydaşlarımız derdi, derdimizdir”

 

YTB desteğiyle Balkan Göçmenleri Platformu tarafından Bulgaristan‘dan Zorunlu Göçün 30. Yılı anma etkinlikleri kapsamında Bursa’da bulunan YTB Başkanı Abdullah Eren, BTTDD Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif ve dernek yöneticileri ile bir araya geldi.

BTTDD Bursa Şubesi ve çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Dr. Ali Eminlatif, bugüne kadar Batı Trakya ve Balkan coğrafyasına yaptığı katkılardan ötürü YTB Başkanı Abdullah Eren’e teşekkür etti.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB), soydaşları için durmaksızın çalışmalar yürüttüğüne dikkat çeken Başkan Eren; Batı Trakya, Bulgaristan gibi Balkanlara bağlanan önemli coğrafi hatlara yönelik birçok çalışma yürüttüğünü ifade etti. Eren, “Soydaşlarımızın derdi, derdimizdir” dedi.

BTTDD Başkanı Eminlatif, günün anısına özel olarak hazırlanan Batı Trakya Haritasını YTB Başkanı Abdullah Eren’e hediye etti.