Reklam

Erdoğan'dan Cumhurbaşkanlığı tecrübe ister mitingleri

  • Güncelleme: Notice: Undefined offset: 2 in /home/avrupa/public_html/isAyarlar/fonksiyonlar.php on line 1027 Notice: Undefined offset: 1 in /home/avrupa/public_html/isAyarlar/fonksiyonlar.php on line 1027 .. 00:00
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un 5 ilçesinde düzenlediği mitinglerle halka seslendi. Erdoğan Esenyurt ilçesinden başladığı mitingleri sırasıyla Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece ve Eyüp Sultan'daki mitingler izledi
Erdoğan'dan Cumhurbaşkanlığı tecrübe ister mitingleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul'un 5 ilçesinde miting yaptı. Günün ilk mitingini Esenyurt ilçesinde yapan Erdoğan, burada halka hitab etti.

 

"Bugün de Esenyurt bambaşka. Kardeşlerim, biz yola çıkarken ne dedik? Dedik ki Türkiye'yi dört sütun üzerinde yükselteceğiz. Bir, eğitim, iki sağlık, üç, adalet, dört emniyet. Bunun akabinde de ulaşım, enerji, tarım, dış politika, bunlarla beraber Türkiye'yi Allah'ın izniyle ilk 10'a yerleştirmenin gayreti içerisinde olacağız. G-20'ye girdik mi? Girdik. Şu anda Türkiye, G-20'nin içinde 17. ülke. Avrupa'da 6. ülke. Bu noktaya geldik. Durup dururken gelmedik buralara. İşte bu yıl, bakın tablo ne? Bu yıl, Allah'a hamdolsun, büyümede ilk çeyrekte 7,4'le Hindistan'dan sonra 2. sırada yer aldık. OECD arasında 1. numarayız. Buraya yerleştik. Bunlar durup dururken olmuyor. İş bilenin kılıç kuşananın. Bunu böyle bilelim."

 

"BAY MUHARREM KAYBETTİĞİNİ ŞİMDİDEN ANLADI"


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bay Muharrem diyor ki, 'Okulların bahçesinde yatın. Sandalyede oturun. Ben de YSK'nin önünde yatacağım'. Hayırdır? Demek ki bu şimdiden kaybettiğini anladı. Öyle anlaşılıyor." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenyurt mitingindeki konuşmasında, seçimlere saatler kaldığını belirterek, seçmenlerden yarına hazır olmalarını istedi.

Erdoğan'dan Cumhurbaşkanlığı tecrübe ister mitingleri

"HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI"

 

"Bay Muharrem, biz hukuk devletinde yaşıyoruz hukuk. Bu devlet guguk devleti değil. Bay Muharrem, şunu da bil, biz o CHP zihniyetinin, hatırlayın, açık oy kapalı tasnifi bu ülkede siz yaptınız. Kime oy veriyor, buna baktınız. CHP'ye oy verip vermediğine baktınız. Ondan sonra da tasnifini siz kendiniz yaptınız. AK Parti iktidarında bugüne kadar 16 yıldır böyle bir şey oldu mu? Olmaz ama siz yaptınız, yaparsınız."

 

"SAKIN HA, REHAVET YOK!"


"Biz şu an itibarıyla bütün güvenli olarak her türlü tedbiri aldık. Sandık güvenliği, her sandıkta her partinin temsilcisi var mı? Daha ne konuşuyorsun? Olmayan hiçbir siyasi parti yok. Kaldı ki 100 metre mesafeyi de kaldırdık. Herhangi bir sandık üyesi, şu anda kalkıp hemen oradaki güvenlik ekibine haberi verdiği anda, söylediği anda güvenlikçi gelir müdahale eder. Sizin geçmişinizde, cemaziyelevvelinizde böyle bir şey var mı? Yok. Kardeşlerim, sandıkta Esenyurt'ta kim görevliyse, tüm Türkiye'de, ekranları başında bizi izleyen milletime sesleniyorum, sandıklarda görevli olan tüm kardeşlerime sesleniyorum, oradaki güvenlik ekiplerine söylediğiniz anda buna müdahale ederler ama ben şimdi milletime AK Parti'ye gönül verenlere, özellikle sesleniyorum. Sakın ha rehavete kapılmak yok. Bütün arkadaşlarınızı, akrabalarınızı alın, sandığa götürün. Buradaki rehavet Allah muhafaza, bizi zora sokar. Sakın."

 

"YENİ YÖNETİM SİSTEMİNİ NASIL BULDUNUZ?"


Akşam TRT'de yayımlanan programda Cumhurbaşkanlığı Yeni Yönetim Sistemi'ni anlattığını hatırlatan Erdoğan, katılımcılara "Yeni yönetim sistemini nasıl buldunuz?" diye sordu. Türkiye'nin, inşallah bu sistemle uçuşa geçeceğini vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi: "İnşallah, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacağız. Bu, farklı sistemle inşallah diğerlerinin akıllarına bile gelmeyeni biz gerçekleştireceğiz. Ne diyorlar? 'Parlamenter demokrasi...' Bunların kafası da basmıyor. Nasıl parlamenter demokrasi? Anayasa değişikliği yapman lazım. 16 Nisan'da biz anayasa değişikliğini yaptık mı? Yaptık. Bu iş bitti. Şimdi yeni bir anayasa değişikliği yapma imkanın var mı? Yok. Parlamentoda böyle bir sayıyı yakalama imkanın var mı? O da yok. Öyleyse neyin değişikliğini yapıyorsun? Milleti aldatıyorlar milleti ama benim milletim buna aldanmamalı ve artık başkanlık sistemiyle bu yola devam edeceğiz."

Erdoğan'dan Cumhurbaşkanlığı tecrübe ister mitingleri

"SANDIĞI TEHDİT EDENİN TEPESİNE BİNERİZ"


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenyurt'tan sonra Beylikdüzü'nde konuştu. Erdoğan, "15-16 yıldır bir sakat seçim yaptırmadık, Güneydoğu'da terör bölgesi hariç. Terör bölgesinde de bu seçimde bütün önlemleri aldık. Teröristlerin sandıklara tehdidinde tepelerine tepelerine bineceğiz" dedi.

 

"SANDIK NAMUSTUR, DEMOKRASİ NAMUSTUR"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sandık namustur, demokrasi namustur. Bunu asla unutmayacağız. Onun için de yarın sabahtan itibaren sandıklara sahip olacağız. Sandıklarda taviz yok. İnşallah sandıklarda sayımlar bitene kadar oralardan sandık tutanaklarını alana kadar görevli arkadaşlarımız oradan ayrılmayacak. Gerek kadın kollarımız, gerek gençler, ana kademe buna çok dikkat edeceğiz. Anadolu'da ahbabı kim varsa bunları da telefonla arayacak mıyız? Onlara da gerekenleri söyleyecek miyiz? Benden duyduklarınızı onlara da iletin. Biz sizinle beraber bu yola çıktık" diye konuştu.

 

"BAY MUHARREM, BAY KEMAL ÇOK UYKUSUZ KALMIŞ!"


"Ya nasıl olsa bu işi bitirdik' Çünkü Bay Muharrem tutuştu. Ne diyor, 'Okulların bahçesinde sandalyelerin üzerine yatıp ona göre orayı kontrole alın, ben de zaten YSK'nın önünde yatacağım ben de orada gereğini yapacağım' diyor. Çok uykusuz kalmış. Bay Muharrem, Bay Kemal."

 

"CUMHURBAŞKANLIĞI TECRÜBE İSTER"


Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı tecrübe ister, Cumhurbaşkanlığı uluslararası camiada bir tanınmışlık ister. BM Genel Kurulu'nda ilk iki, ilk üç tecrübesi olan varsa biri bu kardeşiniz. En tecrübeli olan Rusya Cumhurbaşkanı benden biraz daha kıdemlidir, Sayın Putin'dir, diğeri de benim. Elhamdülillah buralara geldik. Başbakanlığım, Cumhurbaşkanlığım... Bu tecrübenin bize neler kazandıracağını herhalde biliyorsunuz" diye konuştu.

 

HEPİMİZ KARDEŞİZ


"(HDP) Bunlara oy verme noktasında olan kardeşlerime lütfen uyarınızı tatlı dille yapın. Böyle bir yanlışa girmesinler. Bunlar bu parlamentoyu karıştırdılar, bu parlamentoyu böldüler. Bunlar Kürtçülük yaparak böldüler. Biz ne Türkçülük yaparız ne Kürtçülük yaparız ne Lazcılık ne Arnavutçuluk ne Boşnakçılık ne şu, ne bu... 81 milyon biz kardeşiz. Bizim buna ihtiyacımız var"

 

"BÜROKRATİK OLİGARŞİDEN KURTULACAĞIZ"


Beylikdüzü mitinginin ardından Avcılar'a geçen Erdoğan, Avcılar mitingindeki konuşmasında, yeni sistemle Türkiye'nin bürokratik oligarşiden kurtarılacağını söyledi.

 

KORKAKLAR ZAFER ANITI DİKEMEZ


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Suruç'ta, öldürülen İbrahim Yıldız kardeşimizin ağabeyi sebebiyle aileyi tehdit ediyorlar. Tehdit eden kim? Kandil'deki o Karayılan mıdır ne yılansa o tehdit ediyor. Senin yüreğin varsa şehre gel. Dağın tepesinde ne işin var, gel şehre, in, niye inmiyorsun? Çünkü bunlar korkak korkak... Korkaklar zafer anıtı dikemez." dedi.

 

TÜRKİYE TIRMANIŞTA...


Dünyada en gelişmiş ülkeler, Amerika, Rusya neyse Türkiye'nin de artık oralara doğru tırmanacağını belirten Erdoğan, "İlk 10'un içerisine gireceğiz. Bunun için sistem değişikliği yapmak lazım. Bu sistem için de adımları atıyoruz. Bay Muharrem'de korku bacayı sardı. Ne diyor? 'Okulların bahçesinde sandalyelere oturun, icabında yatakları oraya serin. Ben de YSK'nin önüne gideceğim.' diyor. Ne gerek var. Oyunu kullan, ondan sonra da bey bey televizyonun karşısında izle. Ama maalesef şu anda o durumda değil." diye konuştu.

 

"TEHDİTLERE BAŞLADILAR AMA..."


Daha önce doğuda, güneydoğuda muhtarların tehdit edildiğini, "Bu köyden HDP'nin dışında bir yere oy çıkarsa yakarız, yıkarız." dediklerini aktaran Erdoğan, şöyle devam etti:

 

"Şimdi yine başladılar. Şimdi telefonla bizim partili ilçe başkanlarımızı arıyorlar ve onları tehdit ediyorlar, 'Kaybolacaksınız.' diyorlar. Eğer parlamento diyorsan, sen de gel parlamentoya. Ama nasıl gelsin? Selo neyse, onlar da o. Çıkmış meydanda olanlar ne diyor? 'Erdoğan Selo'ya terörist.' diyor? Benim 7 Haziran'da 53 Kürt kardeşimin ölümüne neden olan bu değil mi? Kürt kardeşlerimiz meydanlara döken bu değil mi? Meydanlara döktü, 53 Kürt kardeşimi Diyarbakır'da bunlar öldürdü. 15-16 yaşındaki Yasin Börü'yü et dağıtırken bunlar öldürdü. Kürt değil miydi onlar da Kürt'tü. Niye öldürdüler? Çünkü onlar inanmıyor, onlar gibi yaşamıyorlardı, ideolojileri uymuyordu.

 

MART 2019'UN İŞARET FİŞEĞİ


Yola çıkarken "eğitim", "sağlık", "adalet" ve "emniyet" sütunları olduğunu ve bunlar üzerine ulaşım, enerji, kültür, turizm, dış politika, tarımı eklediklerini anlatan Erdoğan, "Şimdi sıraların üzerinde kitaplarımız var, para alınmıyor. Bunları biz getirmedik mi? Çıkıyor Bay Muharrem 'Ben fizik öğretmeniyim.' diyor. E ne olacak? Fizik öğretmeni olman yavrularıma bu kitapları kazandırmanı sağlamıyor ki. Sen bir defa dershane işlettin 10 tane öğretmenin SSK primini bile ödemedin. Fizik öğretmeni olmak başka bir şey, ülke yönetmek başka bir şey. Ülke yönetmek güçlü lider olmayı gerektirir. Bir dükkanınız olsa bunu bir çırağa teslim eder misiniz? Bunlar çırak bile değil." diye konuştu.

 

KÜÇÜKÇEKMECE'DE MUHTEŞEM COŞKU


Avcılar mitinginde sonra Küçükçekmece'ye geçen Erdoğan, buradaki konuşmasında, katılımın muhteşem olduğuna dikkat çekti, bugüne kadar Küçükçekmecelileri hiç böyle görmediğini söyledi. Türkiye'de üniversitesi olmayan il kalmadığını vurgulayan Erdoğan, "75 üniversite vardı şimdi 205 üniversite var. Bunları biz yaptık. Hala yapıyoruz. Niye? Biz şimdi üniversiteyi Türkiye'nin dört bir yanına taşıdık. Öğrenciyi üniversiteye çekmiyoruz, üniversiteyi öğrencinin ayağına götürüyoruz. Bunu başardık. Peki bunların, Bay Muharrem'in, Bay Kemal'in bunların böyle bir şeyi var mı? Yok. Böyle bir derdi de yok. İşte onun için yarın akşam durmak yok, yola devam." ifadelerini kullandı.

 

YAŞI GENÇ OLANLARA KILIÇDAROĞLU'NUN DÖNEMİNİ ANLATIN


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun döneminde ilacın tam olarak hastanelerden alınamadığını kaydeden Erdoğan, "Doktor 5 tane ilaç yazar üçünü alamazsın, ikisini alırsın ama şimdi istediğin eczaneye git ilacını alıyorsun. Niye? Biz dertliyiz. Biz vatandaşımızı seviyoruz. Biz 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi' dedik yola çıktık." diye konuştu.

 

"TÜRKİYE'NİN KALKINMASINDAN RAHATSIZ OLANLAR VAR"


Batı Trakya'da yaşanan sorunlara da değinen Erdoğan, "Batı Trakya'da bakıyorsunuz Yunanistan yönetimi rahatsız. Niye rahatsız? Türkiye'nin kalkınmasından rahatsız. Biz oradaki vatandaşlarımızın hukukundan da sorumluyuz. Onun üzerinde de duruyorum. Gittim, ziyaretimi yaptım. Oradaki kardeşlerime gittim. Onları gezdim, onlarla bir arada oldum. Niye? Onların da derdi bizim derdimiz. İnşallah daha iyi olacak." dedi.

 

"GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR"


"Bugün birlik günü, beraberlik günü" ifadelerini kullanan Erdoğan, TRT ve A Haber'de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi'ne ilişkin programlarda hemen her şeyi anlattıklarını ifade etti.

 

"Nasıl buldunuz?" diye soran Erdoğan, "Özgürlükler bizimiz sorunumuz, demokrasi bizim sorunumuz. Kardeşlerim, demokrasi namusumuzdur, sandık namusumuzdur. Buradan taviz yok. Sandık görevlisi kardeşlerim sandıklarına sahip çıksın." şeklinde konuştu.

 

"BU MİLLETE HİZMETKAR OLMAYA GELDİK"


"Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Bay Kemal ne diyor, '16 yıldır ne yaptınız?' diyor. Eline, diline dursun, 16 yıldır ne yaptık? Yavuz Sultan Selim Köprüsünü kim yaptı, Avrasya Tünelini kim yaptı, Marmaray'ı kim yaptı, Osmangazi'yi kim yaptı, Atatürk Barajının üzerine Nissibi Köprüsünü kim yaptı? Ama bu onları da bilmez ki, haberi yok. Cumhuriyet tarihinde 6 bin 100 kilometre yol yapıldı biz şurada 16 senede 20 bin kilometre bölünmüş yol yaptık Bay Kemal. Sen bu yollardan hiç gidip gelmiyor musun? 25 tane havalimanı vardı, bunu 59'a kim çıkardı Bay Kemal, Bay Muharrem? Bizim icraatlarımızın ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşmaz."

 

SON MİTİNG NOKTASI EYÜPSULTAN


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'daki son mitingi Eyüpsultan buluşması oldu. Burada da 'biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik' sözünü hatırlatan Cumhurbaşkanı sözlerini şöyle sürdürdü: Bu anlayışla bu yolculuğumuza devam edeceğiz. 'Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri' biz eserlerimizle anılıyor muyuz? Siz bu kardeşinizi İstanbul Belediye Başkanlığından tanımıyor musunuz? Şimdi Eyüpsultan Haliç'in kenarında değil mi? Haliç nasıl kokardı? Tabii gençler, çocuklar, ilk oyu kullanacak olanlar bilmez. Bu Haliç'i şu andaki haline kim getirdi?" diye konuştu.

 

"BUNLARIN HAYATI YALAN"


Erdoğan, Haliç'ten çıkan bataklığı ve çamuru Alibeyköy'e taşıdıklarını aktararak, sözlerine şöyle devam etti: "9,5 kilometre. Orada o taş ocağını doldurduk, oraya da dev bir eğlence parkı yaptık. Orada artık çocuklarımız eğleniyor, oynuyor. Bay Kemal arzu edersen sen de gel ücretini ben öderim. İspatı vücud edelim gelsin görsün yerinde ama gelemez. Aslında köprülerden de geçmeyecek de mecburen geçiyor. Havalimanından da uçmayacak da mecburen uçuyor. Zira darbe gecesi ne yaptı, öncesinde ne yaptı? Ne dedi, 'Darbe olsa tankların önüne önce ben çıkarım' 15 Temmuz gecesi havalimanındaydı saat 23.17 tankları gördü on binler havalimanındayken o hemen tankların arasından sıyrıştı otomobile bindi doğru Bakırköy Belediyesi'ne. Niye? Bu korkak, kaçak. O gece tamamen Bakırköy Belediyesi'nde kaldı. Ne dedi daha sonra, 'Sayın Cumhurbaşkanı beni de haberdar etseydi ben de gelirdim.' Yalancının mumu yatsıya kadar yanar ama bununki yarın bitiyor, sönecek."

 

"BEN HALKIMLA BULUŞTUM, ONLAR KAÇTI"


Biz geldik on binler oradaydı. F-16'lar üzerimizden uçuyordu, helikopterler uçuyordu. Ben halkımla buluştum, milletimle buluştum. Orada hemen Başbakanımla da görüşmemi yaptım, 16 saatte darbeyi bitirdik. Allah'ın yardımıyla bu iş bitti. Niye? Biz şuna inandık, 'La galibe illallah' galip olan ancak ve ancak Allah'tır. Biz buna inandık. Ama onun öyle bir anlayışı var mı? O gücü kudreti kendinde göremez zavallı ya. Ne diyor? 'Ben her gün cumayı kılıyorum' diyor. Şecaat arzederken sirkatin söylüyor. Şimdi yine bir kart elime sıkıştırdılar. Bay İnce, Ankara'da 2 milyon dinleyici varmış karşısında, emniyetten rakamı aldım doğrusu 75 bin. İstanbul'da 5 milyon dedi, emniyetten rakamı aldım 280 bin, bunların hayatı yalan, meslekleri yalan, bunlarda dürüstlük yok. Bununla diyor aldatırız, aldatamayacaksınız yarın milletim size gereken dersi verecek."

 

"BUNLAR MİLLİ DE DEĞİL, YERLİ DE DEĞİL"


"25 havalimanıyla aldık onu da 59'a çıkardık. Yüksek hızlı tren yapıyoruz adaylardan bir tanesi çıkmış, 'Ne işi var Sivas'ta yüksek hızlı trenin' diyor. Yani ne istiyor bunlar biliyor musun? Kağnı, kağnı hala öyle gidelim. Rahmetli Erbakan hoca hayatta olsa herhalde bunu ilk etapta tasfiye ederdi. Bu anlayışa bak. Biz yerli milli otomobilden bahsediyoruz çıkmış Muharrem efendi, 'Ben BMW'yi gezdim' diyor. Ya BMW'yi gezmeyi bırak orada da bir şeyler kazanırsın o ayrı mesele de senin yapman gereken gel de bizim İHA'ların üretildiği yeri gez, SİHA'ların üretildiği yeri gez. Sen şu anda bizim ATAK helikopterlerimizin üretildiği yeri gez. Gel milliliği yerliliği gör ama bunlar milli değil, bunlar yerli değil."

 

DURMAK YOK, YOLA DEVAM...


Rabia işareti yapan Erdoğan, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet", "Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız." söylemini yineledi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

 

"Kardeşlerim ne olur, sandıklara gitmeyeni bırakmayın. Ben CHP'li kardeşlerime de sesleniyorum, Saadetlilere sesleniyorum, İYİ Partiliye de sesleniyorum, HDP'liye de sesleniyorum. Onları da ikna etmeye gayret edin. Olurlar veya olmazlar önemli değil. Yaptıklarımızı söyleyin günah bizden gitsin. Tamam... Unutmayın, 'Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri'. 25 havalimanı vardı 59 havalimanı var. İşte buyurun, İstanbul'a üçüncü havalimanını yaptık mı? 29 Ekim'de açıyor muyuz? Elhamdülillah. Bu dünyada ilklerden... 90 milyon yolcu kapasitesiyle başlıyor. 2023'te 150 milyon yolcu kapasitesine çıkacak. Güzel değil mi? Öyleyse ha gayret. Durmak yok, yola devam. Ben sizleri Allah için seviyorum. Kardeşliğimizi asla bozmayalım. Allah'a emanet olun."

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Mesajınız