Reklam

Erciyes, “İbadet yerlerini hedef alan saldırılar asla kabul edilemez“

  • Güncelleme: 02.11.2019 01:10
Köln Başkonsolosu Erciyes, dün asılsız bomba ihbarı yapılan DİTİB Genel Merkezi'ni ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Erciyes, “İbadet yerlerini hedef alan saldırılar asla kabul edilemez“

Türkiye’nin Köln Başkonsolosu B. Ceyhun Erciyes, dün asılsız bomba ihbarı yapılan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkezi'ni ziyaret ederek, Genel Başkan Vekili İrfan Saral'a geçmiş olsun dileklerini iletti.

Olayı kınayan Başkonsolos Erciyes, DİTİB Genel Merkez bünyesinde Merkez Camii ve Külliyesi’ne 9 Temmuz’da da asılsız bomba ihbarında bulunulduğunu hatırlatarak, iki olayda da Köln Polisi’nin hızlı bir şekilde müdahale etmesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Bu tarz olayların toplumun huzurunu bozduğunu, toplumda huzur ve güvenin tesis edilebilmesi için sorumluların bulunularak cezalandırılması gerektiğine vurgu yapan Erciyes, hangi şekilde olursa olsun ibadet yerlerini hedef alan saldırıların kabul edilemeyeceğini, bu saldırıların üzerine kararlılıkla gidilmesini, toplumun her kesiminin bu olaylara kuvvetli tepki vermesini beklediğini ve olayın takipçisi olacaklarını söyledi.


Ercüment Aydın / Köln

Anahtar Kelimeler: