Reklam

Dortmund'da

  • Güncelleme: Notice: Undefined offset: 2 in /home/avrupa/public_html/isAyarlar/fonksiyonlar.php on line 1027 Notice: Undefined offset: 1 in /home/avrupa/public_html/isAyarlar/fonksiyonlar.php on line 1027 .. 00:00
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, İslam dininin tüm prensiplerinin insanlığa ışık tuttuğunu belirtti.
Dortmund'da

"3. Saadet Şöleni"ne katılmak için Almanya'nın Dortmund kentine gelen Kamalak, dünyada herkese yetecek kadar yer ve nimetin bulunduğunu ancak adil bir düzenin olmadığını söyledi.

Mevcut düzenin sömürü düzeni olduğunu savunan Kamalak, "Adil bir düzen olmadığı içindir ki bugün tam 250 milyon çocuk savaş ve çatışma ortamının içinde bulunuyor. Son 10 yılda iki buçuk milyon çocuk çatışmalarda hayatını kaybetmiş, 15 milyondan fazla çocuk ise yaralanmış ve sakat kalmıştır. Yine bu sömürü düzeni yüzünden parklarda oynaması gereken çocuklar Akdeniz'in, Ege'nin soğuk sularında can vermektedir" ifadesini kullandı.Milli Görüş ve Saadet Partisi olarak nereden gelirse gelsin kimi hedef alırsa alsın, silahsız masumlara yönelik saldırıyı şiddetle kınadıklarını vurgulayan Kamalak, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu sömürü düzeni yüzünden 7,5 milyarlık insanlık aleminin yaşadığı bu dünyamızda her gece bir milyar insan aç yatmaktadır. Her 6 saniyede bir çocuk açlık nedeniyle hayatını kaybetmektedir. İki milyar insan yoksulluk sınırının altında sefalet içerisinde yaşamaya çalışmaktadır. Paris'teki insan da Berlin'deki insan da Bağdat'taki Beyrut'taki insan kadar endişe içindedir. Terörün kimi nerede, nasıl hedef alacağı belli değildir."

İnsanlığın kurtuluşunun İslam dini ile mümkün olduğunu söyleyen Kamalak, "İslam birilerinin zannettiği, korktuğu ya da korkutmaya çalıştığı gibi bir öcü sistemi değil, tüm insanlığa ışık tutan evrensel prensiplerin adıdır. Küresel emperyalizmin bütün hesaplarının İslam dünyası üzerine yapılmış olması da bu sebepten dolayıdır. Cihat gibi emperyalizmin bütün hesaplarını alt üst eden o ulvi kavramı terörle eşdeğerde tutmaya çalışmalarının sebebi de bu korkularından ileri gelmektedir. Cihat gibi İslam'ın her bir prensibi insanlığa ışık tutan kavramlardır" diye konuştu.

İslam ülkelerinin başsız olduğunu, bir araya gelmeleri durumunda büyük bir güç oluşturacağını ifade eden Kamalak, yapılması gerekenin öncelikle İslam Birliği'ni tesis etmek olduğunu söyledi.

Salonu dolduran kalabalığa hitap eden Kamalak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bugün dünyanın en kıymetli maden ocakları İslam coğrafyasındadır, dünyanın en kaliteli petrol yatakları İslam ülkelerindedir, dünyanın en genç ve en dinamik nüfusu İslam coğrafyasındadır. Ancak İslam coğrafyası bugün başsızdır, bir tespihin taneleri gibi etrafa dağılmıştır. bugün İslam İşbirliği Teşkilatı'nın 57 üyesi vardır, 6 devlet de üyelik için başvurmuştur 63. Bunlardan 37'si Osmanlı'dan kopmadır. Her biri sizi bekliyor, Milli Görüş erlerini bekliyor, Saadet Partisi'ni bekliyor."


Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz