Reklam

Dortmund kenti Trabzon etkinlikleri ile coşacak

  • Güncelleme: Notice: Undefined offset: 2 in /home/avrupa/public_html/isAyarlar/fonksiyonlar.php on line 1027 Notice: Undefined offset: 1 in /home/avrupa/public_html/isAyarlar/fonksiyonlar.php on line 1027 .. 00:00
KISA adı ATDF olan Avupa Trabzon Dernekler Federasyonu 24 ile 28 Şubat arasında Dortmund´da gerçekleştirmeyi planladığı Her yönü ile Trabzon etkinlikleri için geri sayıma geçti ve Federasyona bağlı üye dernekler ile bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.
Dortmund kenti Trabzon etkinlikleri ile coşacak

Dortmund Trabzonlular Derneğinin evsahipliğinde organize edilen toplantıya Hamburg Trabzon, Berlin Trabzon, Düsseldorf Trabzon, Akder Krefeld, Gölbaşılılar, Köprübaşılılar, Siegburg Trabzon, Brüksel Trabzon, Düren Trabzon, Şalpazarlılar, Dortmund Trabzon, Duisburg Trabzon ve Uzungöl Derneği delegeleri katıldı.

ATDF Başkanı Salih Altınışık, Dortmund dernek başkanı Ali Kanlı´ya bir plaket sunarak evsahipliğinden dolayı şükranlarını sundu.

Trabzon ile kardeş şehir olan Dortmund´un fuar alanında Şubat ayının son haftası gerçekleşmesi planlanan organizeye yaklaşık 200 bin davetli beklediklerini ifade eden başkan Altınışık şunları söyledi “ 2016 yılı Trabzonun kurtuluşunun 555, Almanya´ya göçün ise 55. yılına den geliyor.

Bir dönem Hrant Dink ve Papaz Santoro cinayetleri ile imaj kaybı yaşayan Trabzon´un hakettiği değerleri yeniden kazanabilmesi için 2007 yılında ilki gerçekleştirilen ve Ankara´da yapılan Her yönü ile Trabzon etkinlikleri önce İstanbul ve Bursa´ya gelecek Şubat ayı itibarı ilede Almanya´nın Dortmund kentine taşınacaktır.

Hemşerilerimizin kültürlerini daha yakından tanımaları, Trabzon kentinin sanat, kültür, mutfak ve sporu ile en iyi şekilde temsil edilmesi için tüm hazırlıklarımızı tamamladık.”

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz