Reklam

Dortmund’da ‘Trabzon Meydanı‘ açıldı

  • Güncelleme: 12.05.2019 21:08
Dortmund
Dortmund’da ‘Trabzon Meydanı‘ açıldı

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve Dortmund Büyükşehir Belediye Başkanı Ullrich Sierau, Dortmund’da Trabzon Meydanı’nın açılışını gerçekleştirdi.

 

 

Almanya’nın Dortmund kenti ile Trabzon’un kardeş şehir çalışmaları devam ediyor. Dortmund’da 10-13 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ‘Dortbunt 2019 Şehir Festivali’ çerçevesinde davet edilen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da katıldı. Dortmund’da ‘Trabzon Meydanı’ açılışı düzenlendi.

 

 

Törende konuşan Murat Zorluoğlu, Dortmund ile Trabzon arasında kurulan kardeşlik köprülerinin güçlenmesi için burada olduklarını belirterek,’’Dortmund’da açılan ‘Trabzon Meydanı’nın bu bağları daha güçlendireceğine inanıyorum’’dedi.

 

 

Dortmund Büyükşehir Belediye Başkanı Ullrich Sierau ise kentlerinin dünyaya açık bir şehir olduğunu belirterek,’’İki şehir arasında spor, kültürel, bilimsel, ekonomik gibi birçok alanda projeleri hayata geçirmek istiyoruz. Trabzon Meydanı bunun ilk adımlarından birisi olacaktır’’diye konuştu. Törene Essen Başkonsolosu da katıldı.