Reklam

DİTİB Yöneticisi Fahrettin Deniz son yolculuğuna uğurlandı

  • Güncelleme: 14.01.2020 22:57
DİTİB Yöneticisi Fahrettin Deniz son yolculuğuna uğurlandı

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nin Euskirchen şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı DİTİB Camii yönetim kurulu üyesi ve muhasibi Fahrettin Deniz, son yolculuğuna uğurlandı.

Fahrettin Deniz’in cenazesi, iki dönemdir yönetici olarak görev yaptığı Eurskirchen DİTİB Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna dualarla uğurlandı.

56 yaşında hayatını kaybeden Fahrettin Deniz için Eurskirchen DİTİB Camii’nde düzenlenen törene; Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, din görevlisi Recep Sarıkaya, onursal başkanı Mustafa Sülü, dernek bakanı Hasan Öğüt ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra cami cemaati ile Fahrettin Deniz’in ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı.

Fahrettin Deniz’in cenaze namazını Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Kuzey kıldırdı. Kuzey namaz öncesi Eurskirchen DİTİB Camii cemaatinden Fahrettin Deniz için helallik istedi ve cenaze namazı kıldırdı. Kılınan cenaze namazının ardından 15 Ocak Çarşamba günü Denizli ile Çivril ilçesinde aile kabristanlığına defn edilmek üzere Türkiye’ye uğurlandı.

Ercüment Aydın / Euskirchen

Anahtar Kelimeler: