DİTİB dernek başkanı Recep Bal'a Paffenhofen yerel yönetiminden "Özel Şehir Ödülü"

DİTİB dernek başkanı Recep Bal'a Paffenhofen yerel yönetiminden "Özel Şehir Ödülü"
DİTİB dernek başkanı Recep Bal'a Paffenhofen yerel yönetiminden "Özel Şehir Ödülü"
DİTİB dernek başkanı Recep Bal'a Paffenhofen yerel yönetiminden "Özel Şehir Ödülü"

Almanya’nın Güney Bavyera eyaletinde yer alan Paffenhofen beldesinde, farklı alanlarda hizmet sunan kurum ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve yöneticileri ödüllendirildi.

Paffenhofen Kaymakamı Albert Gürtner ve Belediye Başkanı Thomas Herker, beldede eğitim, sanat, sosyal, spor ve hayır işleri alanlarında gönüllü hizmet sunan kurum ve kuruluşlarının başkan ve yöneticilerini teşekkür etmek amacıyla sertifika ve madalya takdim ettiler.

Paffenhofen Belediye Sarayı’nda düzenlenen ödül törenine çok sayıda davetli katıldı.

Bölgede 20 yılı aşkın süredir eğitim ve hayır işleri alanında gönüllü hizmetlerinden ve yerel yönetim ile uyumlu çalışmalardan ötürü dini cemaatler adına Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Ensar Camii kurucu üyesi ve dernek başkanı Recep Bal da sertifika ve madalya ile ödüllendirildi.

Paffenhofen Kaymakamı Albert Gürtner ve Belediye Başkanı Thomas Herker yaptıkları konuşmalarda, şehrinde gerçekleşen bütün çalışmaların büyük öneme sahip olduğunu ve bu nedenle bu tür bir tören düzenlendiğini vurguladılar. İkinci bir deyişle, bu tür ödüllerin, topluma gönüllülük, hizmet ve topluluk liderliği gibi olumlu katkılarda bulunan kişilere teşekkür etmek ve bu tür çalışmaları teşvik etmek amacıyla verildiğini belirttiler. Ayrıca, "Bu şehir hepimizin bir parçasıdır ve katkıların devam etmesini diliyoruz" dediler.

Ensar Camii Dernek Başkanı ve aynı zamanda Güney Bavyera Eyalet Birliği Başkanı Recep Bal, sertifika ve madalyasını Paffenhofen Kaymakamı Albert Gürtner ve Belediye Başkanı Thomas Herker'den aldı.

DİTİB’e çalışmalarından ötürü övgü

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Ensar Camii Dernek Başkanı Recep Bal'a övgüler yağdırılırken, Paffenhofen Kaymakamı Albert Gürtner ve Belediye Başkanı Thomas Herker, cami derneği ve yönetiminin bölgeye büyük katkılar sağladığını, çok yönlü ziyaretlere ev sahipliği yaptığını ve yıl içinde farklı çalışmalar ve etkinliklerle toplumu bir araya getirdiğini ifade ettiler. Aynı zamanda, bu tür işbirliği ve uyum içindeki çalışmaların toplumun daha iyi bir geleceğe doğru ilerlemesine yardımcı olacağını vurguladılar.

Paffenhofen DİTİB Ensar Camii Dernek Başkanı Recep Bal da şehre yaptıkları hizmetlerin bundan sonra da devam edeceğini belirterek, "Kaymakamımız ve belediye başkanımız, uzun yıllar boyunca şehrimize katkılarımızdan, köprüler kurmamızdan ve yerel yönetimlerle uyumlu çalışmamızdan dolayı bizi onurlandırdılar. Kendilerine bu nezaketleri için teşekkür ediyorum" dedi.

Ercüment Aydın / Köln

Almanya'da DİTİB kadın kollarına
Önceki Almanya'da DİTİB kadın kollarına "İlk Yardım Eğitimi" verildi
Muhalefet partileri hükümetten Filistin’i tanımasını istedi
Sonraki Muhalefet partileri hükümetten Filistin’i tanımasını istedi