Reklam

DİTİB Ayasofya Camii’nde karne merasimi

  • Güncelleme: 17.07.2019 17:30
Düsseldorf - Duisburg-Wanheimerort DİTİB Ayasofya Camii’nde farklı yaşlardan oluşan Minik Suffa, Karanfil, İncir, Üzüm grupları için 2018-2019 öğrenim yılı sonu karne merasimi düzenlendi.
DİTİB Ayasofya Camii’nde karne merasimiAilelerin yoğun ilgi gösterdiği merasime, öğrencilere karnelerinin yanında hediye de takdim edildi.

Din görevlisi ve eğitmen Havva Öztürk’ün yetiştirdiği anaokulu ve okul çocuk grupları, velilere ve misafirlere yıl boyunca öğrendikleri içerikleri sundular. Gelecek öğrenim yılında okula başlayacak olan çocukların öğrenim yılı sonu kutlandığı etkinlikte, çocuklar eğlenceli anlar yaşadı.

Başarı belgesi, karne ve hediyelerin verildiği merasimin sonunda çocuklar ve veliler din görevlisi ve eğitmen Havva Öztür’e çiçek takdim etti.

Din görevlisi Öztürk; “Çocuklarımızla bir yıl boyunca çalıştık, öğrendik, okula hazırlandık. Bu süreç içinde bize destek olan dernek yönetimine ve velilere teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza okulda başarılar diliyorum. Allah hepsine zihin açıklığı versin. Eğitim programlarımız bütün yaş grupları için devam edecek, bu tür etkinlikler gelenek haline getireceğiz“ dedi.

Karnelerini alan öğrenciler sevinçlerini arkadaşları ve aileleriyle paylaştı. Karne hediyesi olarak öğrencilerde pastanede çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Ercüment Aydın / Duisburg

 

Anahtar Kelimeler: