Reklam

Dışişleri Bakanı Yardımcısı Kıran Batı Trakya’da

  • Güncelleme: 05.05.2021 21:41
“Azınlığın sahip olduğu hakların çiğnenmesine, aşındırılmaya çalışılmasına sessiz kalmamızı da kimse beklememeli."
  Dışişleri Bakanı Yardımcısı Kıran Batı Trakya’da

 Dışişleri Bakanı Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’ın Batı Trakya ziyareti Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’ndaki ziyaretle başladı. Yavuz Selim Kıran burada Azınlık temsilcileriyle bir araya geldi.

Başkonsoloslukta Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi, Gümülcine Türk Gençler Birliği ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği, Batı Trakya Encümenler Birliği Derneği, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği ve BİHLİMDER temsilcileriyle görüştü.

Bakan Yardımcısı Kıran, burada son olarak Azınlık gazetecilerine yönelik bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında konuşan Yavuz Selim Kıran, “Azınlığın sahip olduğu hakların çiğnenmesine, aşındırılmaya çalışılmasına sessiz kalmamızı da kimse beklememeli. Azınlığın haklarını korumak için ikili düzeyde ve uluslararası platformlarda sesimizi yükseltmeye girişimlede bulunmaya devam edeceğiz. Hiç şüphe yok ki soydaşlarımızın derdi bizim derdimiz.” Dedi.

Bakan Yavuz Selim Kıran twitter üzerinden de şu paylaşımda bulundu.

“Selanik sonrası Batı Trakya’daki Türk Azınlığın önemli şehirlerinden Gümülcine’deyiz. Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ile Gümülcine Başkonsolosluğumuzda biraraya geldik.

Soydaş derneklerden Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi, Gümülcine Türk Gençler Birliği ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği temsilcileriyle buluştuk. Derneklerimizin Türk Azınlığı’nın değerlerini koruma yönündeki faaliyetlerini takdir ediyoruz.”

x