Reklam

Derneği'mizde Çanakkale Şehitleri dualarla anıldı!

  • Güncelleme: 25.03.2019 02:31
Derneği'mizde Çanakkale Şehitleri dualarla anıldı!

LİPPSTADT

 

Dernek lokalinde düzenlenen kahvaltı ve Çanakkale Şehitlerini anma etkinliği yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

 

Başkan Alpay AHMET Çanakkale ile ilgili yaptığı sunumda, ‘Biz bugün burada bir daha dönmemek üzere gidenlerin, tarihin yazdığı en şerefli kahramanları, Çanakkale şehitlerini anmak, hatırlamak, yad etmek üzere güzide derneğimizde toplandık.

 

Amacımız geçmişteki savaşların zaferleri ile mutlu olmak değil. Amaç vatan savunmasıysa, hürriyet davasıysa, bir ölüm kalım mücadelesiyle buna savaş diyemezsiniz ve bizim bunu anlatmak boynumuzun borcudur’ dedi.

 

Derneğin saz kursunun seslendirdiği Çanakkale Türküsüne tüm katılımcılar eşlik ederek duygulu anlar yaşanmasına vesile oldu, Çanakkale kısa filmi izletişinden sonra Özgürlük ve  vatan konuları detaylı bir şekilde anlatıldı.

 

 Batı Trakya Türklerinin Çanakkale’de sayısız şehitlerinin bulunduğunu hatırlatan Alpay Ahmet, Çanakkale ruhunun bugün bile insan hayatına yön verebilme gücünün bulunduğunu, bunun genç nesillere aktarmanın sivil toplum örgütlerinin başlıca görevleri arasında olduğunun altını çizdi.

 

Batı Trakya ve Çanakkale gezilerinin hazırlık aşamasında olduğunu, bunların en kısa zamanda hayata geçirileceğini söyleyerek, gidip görüp yerinde öğreneceğiz dedi.

Programın sonunda Malazgirt, Çanakkale, Sakarya, Kıbrıs, Güneydoğu, Balkanlar, Mustafa Kemal Atatürk, Dr. Sadik AHMET ve tüm şehitler için okunan Dua ve Fatihalarla ruhları şad edilerek program sona erdi.