Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Gurbette yaşayan insanımızı sahipsiz bırakamayız”

  • Güncelleme: 01.12.2019 22:35
6. Din Şurası Kapanış Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan artan İslam düşmanlığı, ırkçılık ve Neo-Nazi terörüne dikkat çekti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Gurbette yaşayan insanımızı sahipsiz bırakamayız”

6. Din Şurası Kapanış Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan artan İslam düşmanlığı, ırkçılık ve Neo-Nazi terörüne dikkat çekerek, “İslam düşmanlığının ve Neo-Nazi terörünün adeta veba gibi yayıldığı bir ortamda gurbette yaşayan insanımızı sahipsiz bırakamayız. Bu kardeşlerimizi ılımlı İslam gibi emperyalist projelerin pençesine terk edemeyiz” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen “6. Din Şûrası Kapanış Programı”nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza yönelik önemli açıklamalarda bulunarak artan İslam düşmanlığı, ırkçılık ve Neo-Nazi terörüne dikkat çekti. Türkiye’nin dünyanın 100’a yakın ülkesinde 6,5 milyon vatandaşı bulunduğunu bildiren Erdoğan, yurtdışındaki camilerin çölün ortasındaki vaha misali vatandaşlarımıza kucak açtığının altını çizdi.

Artan ırkçılık, İslam fobi ve Neo-Nazi terörüne karşı yurt dışında yaşayan vatandaşların sahipsiz kalmayacağı söyleyen Erdoğan “Türkiye'nin dünyanın 100'e yakın ülkesinde 6.5 milyon civarında vatandaşı bulunuyor. Yurt dışındaki camilerimiz çölün ortasındaki vaha misali vatandaşlarımıza kucak açıyor. İslam düşmanlığının ve Neo-Nazi terörünün adeta veba gibi yayıldığı bir ortamda gurbette yaşayan insanımızı sahipsiz bırakamayız. Bu kardeşlerimizi ılımlı İslam gibi emperyalist projelerin pençesine terk edemeyiz. Bizler nasıl komşularımızdan, ailelerimizden sorumlu isek yurt dışındaki vatandaşlarımızdan da sorumluyuz” dedi.

"BÖYLE BİR ANLAYIŞIN MÜSLÜMANLARA VEREBİLECEĞİ BİR ŞEY YOK"

“İslam ümmeti ne yazık ki zamanla bir araya gelme zeminlerini de kaybetmişlerdir” diyen Erdoğan konuşmasının devamında ise şunları kaydetti: “Bugün bile Kudüs, Filistin, terörle mücadele gibi pek çok konuda bu eksikliği görüyoruz. Son 2 asırdaki sıkıntıların gerisinde şuraya gerekli önemin verilmemesi vardır. İslam dünyasının üzerine serpilmiş ölü toprağını kaldırmak için çok büyük mücadeleler verdik. Müslümanlar sıkıntılarına devayı batı başkentlerinde arıyor. Böyle bir anlayışın Müslümanlara verebileceği bir şey yoktur.”

Anahtar Kelimeler: