Reklam

BTTDD Bursa şubesi Ankara’da temaslarla bulundu

  • Güncelleme: 10.09.2019 21:47
BTTDD Bursa şubesi Ankara’da temaslarla bulundu
BTTDD Bursa şubesi Ankara’da temaslarla bulundu

YTB Başkan’ı Abdullah Eren’e hayırlı olsun ziyarti

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yöneticileri Başkent Ankara’ da çeşitli temaslarda bulundu.

Şube yöneticileri ilk olarak geçtiğimiz günlerde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) görevine başlayan hemşehrimiz Abdullah Eren’ e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Gerçekleşen görüşme esnasında özellikle Batı Trakyalı öğrencilerin Üniversite harçları konusunda yaşadığı problemler masaya yatırılarak harç meselesinin çözümü için yapılabilecekler tartışıldı. Görüşme sırasında ayrıca yine Batı Trakyalı öğrencilere sağlanacak burslar ile barınma ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için hayata gecirilebilecek projeler ve çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

TBMM Insan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ile yetkililer bir araya geldi

BTTDD Bursa Şubesi Yöneticileri Ankara ziyareti kapsaminda TBMM Insan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ile bir araya geldi. BTTDD Bursa Şubesi faaliyetleri hakkında bilgi verilen Hakan Çavuşoğlu her zaman Derneğin yanında olduğunu belirterek BTTDD Bursa Şubesi üyesi olması sebebi ile de Şube Yönetimin çalısmalarini yakindan takip ettiğini ve yönetimi takdir ettiğini belirtti.

Ankara ziyareti kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de çeşitli temaslarlarda bulunan BTTDD Bursa Şubesi yönetimi, burada da çeşitli bilgilendirme toplantıları gercekleştirdi.