Reklam

BTTDD’de sorunlar masaya yatırıldı

  • Güncelleme: 15.10.2019 21:52
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif öncülüğünde düzenlenen toplantıda, hemşerilerinin sorunlarını dinlendi ve çözüm yolları arandı.
BTTDD’de sorunlar masaya yatırıldı

 

Kamu Denetçiliği Kurumu Başdenetçisi Ombusman Şeref Malkoç moderatörlüğünde düzenlenen toplantıya ayrıca Kamu Denetçileri Arif Dülger, Sadettin Kalkan ve Celile Özlem Tunçak, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Bursa İl Göç İdaresi Müdürü Fatih Tüzen, Bursa İl Dernekler Müdürü Osman Dikmen ve Ak Parti Genel Siyasi ve Hukuki İşler Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tunçak, Bulgaristan Bursa Konsolosu Veselin Bojilov ve göçmen dernekleri başkanları katıldı.

Yapılan toplantıda Batı Trakyalı gençlerin üniversite harçlarına iyileştirme getirilmesi, YÖS sınavının merkezi sistem ile düzenlenemesi, emeklilik gibi sorunlar ve bunların çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Toplantı sonunda bir açıklama yapan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif, dernek olarak bu tür topantılarda sürekli olarak hemşeherilerinin sorunlarına çözüm yolları aradıklarını Batı Trakyalıların problemlerinin her zaman takipçisi olduklarını belirtti.

Anahtar Kelimeler: Bursa, Batı, Trakya, Türkleri, Dayanışma, Derneği