Reklam

Bizde yenilik bitmiyor

  • 04.04.2021 16:09
  • Okunma: 663 kez

Mehmet Hasan


Bizde yenilik bitmiyor

Avrupa'nın Sesi'nin değerli okurları, yeni sayımızla karşınızdayız. Gazetemizin bu son baskısını elinize aldığınızda değişikliği fark etmiş olacaksınız. Evet, büyüdük.... Gazetemizin formatı hem enine hem de boyuna genişledi. 

Okurlarımızdan gelen talepler doğrultusunda en güzel, en özel ve en güncel gazeteyi oluşturmaya gayret ediyoruz. Bu bağlamda özellikle gazetenin sayfalarının artırılması ya da ebatının büyütülmesine yönelik temennileri değerlendirdik. Siz okurlarımızın daha fazla içerik talebini karşılamak için daha fazla ne yapabiliriz diye araştırmalar yaptık. Sonunda ebatımızı büyütmeye karar verdik. Böylece gazetemizde daha fazla habere ve içeriğe yer vermemizin imkanı doğdu. 

Bu istişareler kapsamında Avrupa'daki Türkçe basının önde gelen temsilcileri ile bir araya gelerek, fikir alışverişlerinde bulunduk. Uzun yıllar Hürriyet gazetesinin Kuzey Ren Vestfalya temsilciliğini yapmış olan Tuncay Yıldırım'ın, “Avrupa'nın Sesi neden Hürriyet tesislerinde basılmıyor?” sorusu bize yeni bir ufuk açtı. Yıldırım'ın tavsiyesi üzerine Demirören Media  Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahim Kurtiş ile görüştük. Gazeciliğin mutfağını da çok iyi bilen, deneyimli bir yönetici olan sayın Kurtiş, gazetemizle yakından ilgilendi. Bize tesislerinin kapılarını açtı. Böylece yeni formatımızdaki gazetemizin baskına da Avrupa'daki Türk matbuat yüz akı Hürriyet'in matbaasında başlamış olduk. 

Avrupa'nın Sesi, bundan böyle Hürriyet matbaasında basılan en büyük formatta sizlerin huzuruna çıkacak. Abonelerimizin adreslerine matbaadan sonra doğrudan posta yoluyla iletilecek. 

Mobil uygulamamıza ilgi büyük oldu 

Geçen sayımızda burada size bir müjdeyi paylaşmıştım. Demiştim ki, “Avrupa'nın Sesi artık cebinizde...” Yeni mobil uygulamamızla artık size cep telefonunuz kadar yakın olduk. Bir tık'la dünyadan, ana vatandan, çevreden gelişmeleri anında öğrenmeniz mümkün. App stor'lardan ücretsiz olarak indirebileceğiniz app'imize olan ilgi bizi sevindirdi. Memnuniyetini bildiren okurlarımız bize cesaret veriyor. Uygulamanın hem hızlı, hem pratik hem de neredeyse, saniyesi saniyesine güncel olması ise özellikle beğeni topluyor. İlginize biz de teşekkür ediyoruz. 

Değerli okurlarımız, 

Bu ay içinde Ramazan'a da kavuşmuş oluyoruz. Şimdiden mübarek olsun. Ramazan özel sayfamızda bu ayın fazileti ile ilgili bilgiler bulacaksınız. Ayrıca uzmanımızın Ramazan'a özel sizler için hazırladığı sağlıklı mönüyü de beğeneceğinizden kuşkum yok. 

Son olarak buradan geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza seslenmek istiyorum. Bu ay içinde dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını da kutlayacağız. Atatürk'ün hediyesi olan çocuk bayramımız da şimdiden kutlu olsun. 

Esen kalınız...

Anahtar Kelimeler:

Yazarın Yazıları
x